Zümra Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Zümra isminin kelime anlamlarında güzel, iyi, ahlaklı, cesur, yiğit, yürekli, zeki ve bilgili kadın anlamları vardır. Zümra isminin sözlük anlamları arasında ise yine kelime anlamları arasında olan güzel, iyi, ahlaklı, cesur ve yürekli anlamları vardır.

Zümra ne demek Diyanet?

Zümra ismi; güzel, iyi ahlaklı, cesur, yiğit, yürekli, zeki ve bilgili kadın anlamına gelmektedir.

Zümra ismini koymak caiz mi?

Zümra ismi Kur’an-ı Kerim’de geçen bir isim değildir. Dinen Zümra isminin bebeğe verilmesi caizdir.

Liya ne anlama gelir?

LİYA İSMİNİN ANLAMI NEDİR? Sabırlı, sabrın en iyisi ve sabrın en güzeli anlamlarını taşımaktadır. Liya ismi modern isimler kategorisinde de yer almaktadır.

Zümra’nın eş anlamı ne?

Zümra isminin birden fazla anlamı vardır. Bu anlamlardan bazıları iyi ahlaklı, cesur, yiğit, yürekli, zeki, bilgili ve güzel kadındır.

Zümra ismi Kuran ı Kerim’de geçiyor mu?

İşte, Zümra Kuran’ı Kerim’de geçiyor mu sorusunun cevabı Öncelikle Zümra isminin bazı bilgilerinden bahsetmek gerekirse; Zümra isminin cinsiyeti kızdır, kökeni Arapçadır, rengi ise pembedir ve Kuran-ı Kerim de geçmez.

Zümre ismi kuranda geçiyor mu?

Zümre ismi Kur’an-ı Kerim’de bulunmamaktadır.

Hüma ne anlama gelir?

Hüma ismi, saadet, mutluluk ve devlet kuşu anlamlarına gelmektedir. Hüma ne demek? TDK sözlük anlamı ise ‘başına konduğu kişilere mutluluk getiren’ şeklindedir. Hüma isminin anlamı kişilik özelliklerini de oluşturmaktadır.

You might be interested:  Zevahir Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Liya Kürt ismi mi?

Liya ismi Arapça kökenli bir isim olup kız çocuklarına verilmektedir. Liya isminin anlamı, sabırlı, sabrın en iyisi, sabrın en güzeli ve en sabırlı olarak ifade edilmektedir.

Liya hangi dilde?

Kız çocuklarına verilen isim olan Liya, Arapça kökenlidir. Kur’an-ı Kerim’de ise yer almamaktadır. Arapça’da Hz. Yakup’un eşi olan Leya Hatun’dan geldiği belirtilmektedir.

Liya Türk ismi mi?

Arapça kökenli bir isim olan Liya, kız çocuklarına verilmektedir.

Zümra hangi surede geçiyor?

Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran-ı Kerim’in hiçbir sure ya da ayetinde geçememektedir.

Zümra kimdir?

Kökeni Arapça olsa da Kur’an’da geçmeyen Zümra,güzel, iyi ahlaklı, cesur, yiğit, yürekli, zeki ve bilgili kadın anlamlarına geliyor. Çoğunlukla Zümre kelimesiyle karıştırılır ancak anlam olarak birbirleirndne farklıdırlar. Zümre, topluluk demektir.

Zümeyra isminin anlamı ne?

Arapça kökenli olan Sümeyra ismi Sümeyre olarak ta yazılabilmektedir. Sümeyra sözlük anlamı, kıvrılmış yaprak, meyve çağlası olarak tanımlanmaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *