Zebellah Ne Demek?(En iyi çözüm)

Zebellah nin anlamı nedir?

Zebellah da iri yarı olan insanlar için kullanılan kelimeler arasında yer almaktadır. Zebellah Nedir? İri yarı, uzun ve biçimsiz insanlara verilen sıfattır.

Zebellah hangi dilde?

Zebella kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. Zebella kelimesi Arapça kökenlidir.

Zibilyon ne demek?

milyon tane demek yerine,her neyi kastediyorsa bıkkınlık verdiğini ifade etmek için kullanılan bir çeşit argo kelimesidir. çokluk ifade etmede kullandığım, sözlük ortamlarında yıllar önceden keşfedilmiş olduğunu görünce hüzünlendiğim, trilyondan sonraki sayı şeysi.

Zebercet ne anlama geliyor?

Zümrütten daha açık yeşil olan, zümrüt kadar değerli olmayan bir süs taşı.

Izbandut kime denir?

Görünüşü ve davranışı ile korku veren (iri yarı adam): “Hanife, iki izbandut herifin yanından geçeceği anı mümkün olduğu kadar tehire çalışıyordu.” -H. E. Adıvar. 2. a. esk.

Zibilyon kere ne demek TDK?

bir abartma ifadesi. örn: zibilyon kere söyledim şu hareketi yapma diye!

Zilyon ne demek?

“çok, fazla, abartılı miktarda olan” şeklinde tanımladığım; fakat kelime kökeni olarak, bugün yanlış kullandığımız argo kelimedir.

Zebil ne demek?

Zebil, hiç yoktan harcanmış olan, yoksul, perişan gibi anlamlara sahiptir. Yoğun olarak bu anlamda kullanılıyor olsa da zebilin farklı anlamları da vardır. Bunlar çok fazla, dağınık, çöp, bakımsız şekildedir.

Zebercet taşı ne işe yarar?

Zebercet taşı, ruhu ve bedeni bütün olumsuz enerjilere karşı korur. Karaciğer, pankreas, kalp ve dalak üzerinde olumlu etkilere sahip olan zebercet aynı zamanda doku bozulmalarını da engeller. Kullanan kişiye şans, başarı, para ve mutluluk getireceğine inanılır. Kaygıyı azaltarak, kişiye mutluluk hissi verir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *