Zaar Ne Demek? (Question)

Zaar kelimesinin anlamı elbette ya da kuşkusuzdur. Günümüzde en çok karşılığı olan kelime kuşkusuz ve elbette kelimesidir. Bu nedenle zaar kelimesi yerine artık daha çok elbette ve kuşkusuz zarfları kullanılmakta.

Argoda zaar ne demek?

şiddetli korku. zahir’in adana’daki söylenişi. maraş adana yöresinde sıkça kullanılır, herhalde anlamı taşır.

Zahar ne demek TDK?

TDK zahir ne demek? Zahir kelimesinin sözlük anlamı apaçık ortada olan ve dış görünüştür.

Zaar hangi dilde?

Türkçe kökenli zaar kelimesi zahar, elbette, olası, her halde, demek ki anlamlarına karşılık gelir. Herhangi bir durumun netliğini ifade etmek için kullanılan zaar kelimesi kimi zaman ise saf, masum anlamına karşılık gelen bir sıfat olarak kullanılır.

Zaar köpek nedir?

Zağar, Orta Asya kökenli bir izci köpeği. Anadolu’da Manisa ve Batı Toroslar’da daha çok rastlanmaktadır.

Eyi olur zaar ne anlama gelir?

Hayirlisi kelimesinden daha sempatik ve dogal olan antep atasozudur. iyi olur insallah manasina gelmektedir. Bir antep atasözü derki eyi olur zaar. ümit ederim ki iyi olur. manasına gelir.

Ellam ne anlama gelir?

Ellam kelimesi galiba anlamına gelmektedir. Malatya, Sivas ve Kayseri gibi şehirler de yaygın olarak cümlelerin sonunda ellam kelimesinin kullanımına rastlanır. Herhalde ve galiba anlamlarına gelen kelime tabi ki manasında da kullanılabilmektedir.

Zahar ne anlama gelir?

romence “şeker” anlamına gelir.

You might be interested:  Işgüzarlık Ne Demek?

Zaar mı Zahar mi?

Zaar kelimesinin anlamı elbette ya da kuşkusuzdur. Günümüzde en çok karşılığı olan kelime kuşkusuz ve elbette kelimesidir. Bu nedenle zaar kelimesi yerine artık daha çok elbette ve kuşkusuz zarfları kullanılmakta.

TDK Zahir ne demek?

Zahir kelimesinin sözlük anlamı apaçık ortada olan ve dış görünüştür.

Zağar gibi gezmek ne demek?

günümüz türkçesine (bkz: köpek gibi gezmek ) olarak çevirebileceğimiz eski bir halk deyimi. boş beleş, amaçsızca ve sokaktaki diğer insanlara pis bir elektrik vere vere gezenler için kullanılır.

Zâra ne demek Osmanlıca?

Ziyan, kayıp, zarar.

En iyi av köpeği hangisi?

“Golden Retriever ve Labrador Retriever cinsi köpekler en ideal av köpekleri özellikleri ile donatılmıştır” demek yanlış olmaz. Dünyanın en iyi av köpeği cinsleri arasında gösterilen bu cinsler oldukça enerjiktirler ve parlak zekalarıyla da sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırırlar.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *