Wap Ne Demek?(Çözülmüş)

WAP neyin kısaltması?

WAP ingilizce Wireless Application Protocol teriminin kısaltmasıdır. Kablosuz Uygulama Protokolü mobil telefonlar, avuçiçi bilgisayarlar (pda) gibi mobil iletişim araçları üzerinde internet içeriği sağlayan bir teknolojidir.

WAP nedir ne işe yarar?

Kablosuz uygulama protokolü (İngilizce: Wireless Application Protocol, WAP ) kablosuz iletişim kullanan uygulamalar için kurulmuş uluslararası bir standarttır. En genel kullanımı bir cep telefonu ya da avuç içi bilgisayardan internet erişimi sağlanmasıdır.

Ingilizce’de WAP ne demek?

wireless application protocol..

WAP ne demek Ekşi?

wap (wireless application protocol/kablosuz uygulama protokolü) mobil telefonlar, avuçiçi bilgisayarlar (pda) gibi mobil iletişim araçları üzerinde internet içeriği sağlayan bir teknoloji. arkasında yepyeni bir sosyo-ekonomik dönemide beraberinde getiriyor.

WAP ödeme nedir?

WAP bankacılığı yapan bir banka ile cep telefonu aracılığıyla EFT, havale, fon alım satımı, fatura ve kredi kartı borcu ödeme gibi işlemler hemen yapılabilecek. Ayrıca bankalar ikinci bir güvenlik tedbiri olarak, WAP sitelerine her girişte müşterilerden kullanıcı ismi ve şifre soruyor.

WAP push mesaj ne demek?

WAP Push, metin içerikli mesaj metinlerinize bir bağlantı (link) ekleyebildiğiniz; bu bağlantıyı hedef kitlenizle anında paylaşıp mesajınızı daha etkin hale getirebildiğiniz bir servistir. Bu çok özel iletişim kanalına sahip olmak için HEMEN size en uygun başvuru seçeneklerinden birini seçin

WAP GPRS ne demek?

wap dediğin bir içerik protokolüdür, gprs ise bir bağlantı protokolüdür. wap bir içerik görüntüleme şekli olarak orada öyle durur, sen buna ister gprs ‘le ulaşırsın ister csd ile ister 3g ile. budur.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *