Vera Ne Demek?(Çözünme)

Vera isminin anlamı, arka, arkası, sonrası olarak Arapça kaynaklarda yer almaktadır. Vera isminin diğer anlamları ise; Haramdan kaçınmak için sakıncalı durumlardan uzak durmak. -Takva, ittika.

Vera Kuranda ne demek?

Vera, Kur’an-ı Kerim’de yer alan ayette geçen isimler arasında yer alır. Kur’an-ı Kerim’de ‘arka, onun arkası ve sonradan’ anlamlarını taşır. Vera ismi Bakara 91, Ali İmran 197, Hud 71. ayetlerde geçmiştir.

Vera ismi caiz mi?

VERA İSMİ CAİZ Mİ? Kur’an-ı Kerim’de geçmese de anlam güzelliği ve dini önemi sebebiyle bu ismin kullanımı caizdir. Çocuklara bu adın verilmesinde dinen bir sakınca yoktur.

Vera kimin ismi?

Aileler dünyaya gelecek çocukları için isim seçerken bazen çok sık duyulmayan farklı isimlere yöneliyor. Bu isimlerden bir tanesi de Nazım Hikmet’in son eşinin de adı olan Vera ismi.

Vera kuranda nerede geçiyor?

Kur’an-ı Kerim’de Bakara 91, Hud 71 ve Ali İmran 187. ayetlerinde Vera ismine yer verilir. Kur’an-ı Kerim’de de Vera isminin kullanılmasında sakıncalı bir durumun olduğuna yönelik bilgi paylaşımı yoktur.

Liya ne anlama gelir?

LİYA İSMİNİN ANLAMI NEDİR? Sabırlı, sabrın en iyisi ve sabrın en güzeli anlamlarını taşımaktadır. Liya ismi modern isimler kategorisinde de yer almaktadır.

Vera erkek ismi mi?

Vera, kız çocukları için kullanılan ve son dönemlerin en popüler isimleri arasında yer almaktadır. Bu gibi farklı anlamları üzerinden Vera ismini kız çocuğunuz için kullanabilirsiniz.

You might be interested:  Şehvet Ne Demek?(Çözülmüş)

Arya ismi ne anlama gelir?

Arya ismi, soyluluğu ve asaleti ifade etmektedir. Güçlülüğü, dirayetli olmayı berten bir isimdir. Bu isme sahip olan kimseler, azimli, kararlı ve sebatkar kimselerdir.

Rosalin ne demek?

Rosaline, Rosalind, Rosaleen vb. biçimlerde batı dillerinde kullanılan isim esasen “şirin kısrak” anlamında Germence bir isimden türemiştir. Ancak günümüzde Rosa (“gül”) adının türevi olarak algılanır.

Vera ve Nazım kim?

NAZIM Hikmet’in son eşi Vera Tulyakova, dün sabah 9.30’da kansere yenik düşerek hayata veda etti. 68 yaşındaki Nazım Hikmet’in eşi Vera, bir yıldan beri kansere karşı savaş veriyordu. 1951 yılında Moskova’ya ayak basan Nazım Hikmet ile Vera Tulyakova 1955 yılında tanışmışlar ve 1959 yılında da evlenmişlerdi.

Vera kimin Aski?

Nâzım Hikmet’in Vera ile olan aşkı, yıpratıcı, tutkulu ve çetrefildir.

Latincede Vera ne demek?

Vera isminin diğer anlamları; Takva, ittika. Latince kökenli anlamı; Doğru demektir.

Umay ismi Türkçe mi?

Umay, kökeni Türkçe olan en güzel isimler arasında yer almaktadır. Kız çocukları için kullanılan bir addır. Türk Dil Kurumu açısından bakıldığında Umay ismi ‘devlet kuşu’ anlamına gelmektedir.

Ecmel kuranda geçiyor mu?

Kökeni Arapça olmasına rağmen Ecmel adı Kuranda geçmiyor. Yine de isim caiz isimler arasında yer alıyor. İsim anlamında dine zararlı bir unsur yer almıyor.

Ecmel Vera ne demek kuranda geçiyor mu?

Uyumlu şekilde bir arada son dönemlerde yaygın şekilde kullanılan Ecmel Vera ismi Kur’an’da geçmektedir. Aslında daha doğrusu Ecmel ismi Kur’an’da yer almazken, Vera ismi Kur’an’da geçer. Bu sebepten dolayı bir bütün haline geldiğinde bu güzel adın Kur’an-ı Kerim’de yer aldığını dile getirmek mümkün.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *