Vandalizm Ne Demek?

Vandallık anlamı nedir?

Vandallık veya akım olarak vandalizm, bilerek ve isteyerek, kişiye ya da kamuya ait bir mala, araca ya da ürüne zarar verme eylemidir.

Vandalizm nedir çeşitleri nelerdir?

Vikipedi’de vandalizm, ansiklopediyi bozmak amacı ile ve kasıtlı olarak içerik ekleme, silme veya değişiklik yapma eylemidir. En sık karşılaşılan vandalizm türü, varolan bir metni çıkarmak ya da hakaret, açık saçık yazılar veya tamamen ilgisiz bir metinle değiştirmek şeklindedir.

Vandalizm ne demek Ekşi?

vandalizm; cahil birey ve toplumların bilmeden, ya da zevk için topluma mal olmuş değerlere, sanat eserlerine, tarihi eserlere, kültürel olgulara zarar vermesidir. tarihte amaçsız bir şekilde bunları yapan bir cermen kavmi olan vandallar’ın yaptıklarından dolayı bu tip davranışlara bu isim verilmiştir.

Vandallık ne demek TDK?

Vandallık ne demek TDK? TDK ‘nın bir diğer tanımına göre ise; eski kültür ve sanat anıtlarını yakıp yıkan, bunların değerini bilmeyen kimse veya topluluktur Vandal. Vandal olma yanlısına ise Vandallık ya da Vandalizm denilmektedir.

Vandallar kim?

Vandallar, Doğu Cermen kavimlerindendir. Kavimler Göçü sırasında 5. yüzyılda Roma İmparatorluğu’nun değişik eyaletlerini yağmalamalarıyla tanınırlar. Bu eyaletler sırasıyla Galya (Gallia), Galiçya, Endülüs (Hispania Baetica), Kuzey Afrika ve Akdeniz adalarıdır.

Siber vandallık nedir?

bilişim çağının yeni kavramlarından biri. bilgisayar korsanları başka bir ülkenin gizli bilgilerine sızıp, bilgi çaldıklarından dolayı kullanılmıştır. kuzey kore’deki hacker’ları işaret ederken daha bir olayı ifade eder sıfat kullanabilirdi.

You might be interested:  Meta Ne Demek?(Çözünme)

Vandalizm cezası nedir?

TCK m.151 hükmüne göre; başkasının taşınır veya taşınmaz malını kısmen veya tamamen yıkan, tahrip eden, yok eden, bozan, kullanılamaz hale getiren veya kirleten kişi, mağdurun şikâyeti üzerine, dört aydan üç yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılmaktadır.

Vandallara ne oldu?

439’da Vandallar doğuya doğru ilerlediler ve Kuzey Afrika’nın en önemli şehri olan Kartaca’yı ele geçirdiler. Vandal Krallığı 534’te Vandallar Savaşı’nda Belisarius tarafından fethedildiğinde ve Doğu Roma veya Bizans İmparatorluğu’na dahil edildiğinde sona erdi.

Anti vandalizm nedir?

Ne demek anti vandalist ürün? Anti – vandalist derken kırılmayan, paslanmayan, şiddete izin vermeyen ürünlerden bahsediyoruz. Mesela siz bakıp ayna sanıyorsunuz ama o aslında paslanmaz çelik. Uğraşsanız da kıramazsınız.

Vandal ne demek TDK?

Vandalizm kavramının kökeni “Vandal” kelimesidir. TDK ‘nın bir diğer tanımına göre ise; eski kültür ve sanat anıtlarını yakıp yıkan, bunların değerini bilmeyen kimse veya topluluktur Vandal. Vandal olma yanlısına ise Vandallık ya da Vandalizm denilmektedir.

Vandal ne demek ingilizcede?

Ingilizce -Türkçe Çeviri İsim kırıcı, yıkıcı, vahşi, kişi veya kamu mallarını tahrip eden kimse.

Seküler kadın ne demek?

Seküler, dinden bağımsız, dinî ya da ruhanî olmayan; manastır düzeninin bir parçası olmayan.

Maganda anlami ne?

Aslına bakılırsa kelime anlamı üzerinden ele alındığı vakit maganda sözcüğü, görgüsüz ve kaba, aynı zamanda anlayışsız kişiler için kullanılır. Günlük yaşamda ise insana saygı duymayan, kurallara uymayan ve hoş karşılanmayan davranışlar gösteren kişiler için kullanılır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *