Üryan Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Anadan üryan olmak ne demek?

Arapça kökenli olarak Türkçede üryan kelimesi ‘çıplak’ tabirine karşılık gelmektedir. Bu anlam üzerinden Türkiye’de farklı cümleler içerisinde kullanabilirsiniz. Bir Örnek vermek gerekirse, ‘ Anadan üryan ‘cümlesi ‘çırılçıplak’ anlamı taşımakta ve bu şekilde çok sık kullanılmaktadır.

Puryan ne demek?

Çam, ardıç, ladin ağaçlarının iğne gibi ince yaprakları.

Urtan ne demek?

Üryan kelimesi Türkçe’de “çıplak” anlamına gelir.

Mestanın olmak ne demek?

Mestan ne demek anlamı? 1. Savruk kimse. 2. Sarhoşlar.

Urgan ipi ne demek?

Urgan ipi nedir? Urgan ip halat, bitkisel halat grubunda yer alan, bitkisel özlü halatlardandır. Halk arasında urgan olarak bilinen, keten, kenevir, ve benzeri hammedelerden oluşan, bitki ağaçlarının liflerinden yapılan halatlara urgan halat denir.

Kaniksamak ne anlama gelir?

Net ve kısa bir anlatım ile beraber kanıksama sözcüğünün, ‘Sık tekrar edilen durumları alışma,’ biçimde ifade etmek mümkün. Özellikle kişilerin maruz kaldıkları bazı durumlara karşı tepkisiz hale gelmesi biçiminde anlatılabilir. Diğer bir ifade ile artık tepki göstermemek gibi bir durum ortaya çıkıyor.

Bir yan ne demek?

Biryan kelimesi Türkçe’de “tavada susuz olarak kızartılan et, kebap” anlamına gelir. Farsça biryān بريان z “tavada susuz olarak kızartılan et, kebap” sözcüğünden alıntıdır.

Hârâ nedir?

Hara at yetiştirilen çiftliktir. Fransızca kökenli bir sözcüktür. Atların büyütüldüğü ve bakımlarının yapıldığı, hayvanların rahatça gezinebildiği alanların bulunduğu tesistir. Haralar, damızlık yetiştirmek için kullanılan resmi zootekni kurumlarıdır.

You might be interested:  Kurumsal Ne Demek?(Çözülmüş)

Eyleme beni nedir?

Eylemek “yapmak, etmek” anlamında. “Rahmet eğlesin” denirse tam ters mana olur. Eğlemek “oyalamak, alıkoymak” demek. “Geçti dost kervanı eğleme beni ” sözünü ” eyleme beni ” şeklinde yazıp, okuyup, söylüyor ki düşman başına

Afganca harami ne demek?

Afganca harami ne demek? harami / harâmî / harâmi / حرامى Katı-üt tarik, yol kesen. Haydut.

Pinhan ne anlama geliyor?

Pinhan kelimesi gizli, saklı veya gizlenmiş anlamına gelir. Aynı zamanda hafi, mahfi, mestur ve müstetir olarak da tanımlanabilmektedir.

Savruk anlatım ne demek?

savruk anlamı 1. Aklını işine vermeyen, dikkatsiz.

Bosnalı Mestan kimdir?

Bosnalı Mestan ‘ın Hikayesi sarhoş Mestan ‘ın peygamber efendimize olan aşkı anlatılıyor. Bosna da yaşayan yaşadığı civarda meşhur olan, herkesin tanıdığı hiç ayık gezmeyen Mestane adında biri vardı. Mestane her gün içer, çevresini rahatsız eder ve her gün herkes ondan şikâyet ederdi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *