Trekking Ne Demek?

Trekking doğada, genelde gruplar halinde yapılan, bir noktadan diğer bir noktaya varmak amaçlı yapılan, hafif tempolu sportif yürüyüşlerdir. Yürüyüş için uygun ekipman, su ve yeterli gıda alınarak, belirli saatlerde mola verilir ve güzergaha göre toplamda oldukça zorlu iniş, tırmanış ve yürüyüşler gerçekleştirilir.

Trekking ne anlama geliyor?

Uzun ve yorucu yürüyüş anlamına gelir. Hiking ise günübirlik doğa gezisi anlamına gelir. Dilimize İngilizce’den geçen ” trekking ” sözcüğü İngilizce’de ‘doğal engellerle dolu bir arazi parçasını herhangi bir ulaşım aracı kullanmaksızın yürüyerek aşmak’ anlamına geliyor.

Trekking ve Hiking arasındaki ne fark var?

Trekking doğa sporlarının en hafif kollarından biridir. Uzun ve yorucu yürüyüş anlamına gelir. Hiking ise günübirlik doğa gezisi anlamına gelir.

Trekking ne demek TDK?

Trekking ne anlama geliyor? Uzun ve yorucu yürüyüş anlamına gelir.

Trekking Hangi Turizm?

Uzun ve zorlu yolculuk anlamına gelen trekking, dayanıklılık isteyen bir turizm çeşididir. İlimizde bu turizmin gerçekleştirilebileceği pek çok yer mevcuttur. Üstelik bu yerler doğal çeşitliliğin en yoğun olduğu yerlerdir.

Trekking özelliği nedir?

Doblo Trekking, 10mm yükseltilmiş gövdesi, çekiş kabiliyetlerini yukarı seviyeye taşıyan ‘Traction Plus’ özelliği ve dört mevsim lastikleriyle konforlu bir sürüş sunarken, tasarım detaylarıyla da öne çıkıyor. Tüm bunlara ek olarak, Doblo Trekking ‘in iç mekanındaki tasarımsal detaylar da öne çıkıyor.

You might be interested:  Bodur Ne Demek?(En iyi çözüm)

Trekking de ne giyilir?

Yürüyüş montu, polar ve kazak Bu nedenle hava soğuduğunda üzerinize geçirebileceğiniz sıcak bir kıyafet bulundurmalısınız. Kıyafetlerin sırt çantanızda çok yer tutmaması ve ağırlık yapmaması için oldukça az yer kaplayan ve hafif olan kıyafetler tercih edin. Pamuklu veya polar malzemeden üretilmiş kıyafetler idealdir.

Hiking bireysel mi?

Genellikle önceden belirlenmiş güzergahta günü birlik yapılan doğa yürüyüşü yapma anlamındaki bireysel spor aktivitesine hiking denilmektedir.

Trekking Bot ne demek?

Trekking & Dağcılık Botları: Yurtdışından “Backpacking” Botları diye de adlandırılan bu sınıftaki botlar dağlık arazilerde ağır bir sırt çantasıyla çok günlük yapılan faaliyetler için tasarlanmıştır. Daha iyi bir destek için ayak bileklerini saran yüksek bir bilekliğe sahiptirler ve orta tabanları daha serttir.

Hiking Telefon Kimin?

Hiking, 2012 yılında kurulan Simtel İletişim bünyesindeki elektronik cihazların markasıdır. Yönetim merkezi İstoç’ta fabrikası Yakuplu, Beylikdüzü’nde yer almaktadır. Hiking markalı ürünler yerli sermaye ile Türkiye’de üretilmektedir.

Trekking nedir nasıl yapılır?

Trekking doğada, genelde gruplar halinde yapılan, bir noktadan diğer bir noktaya varmak amaçlı yapılan, hafif tempolu sportif yürüyüşlerdir. Yürüyüş için uygun ekipman, su ve yeterli gıda alınarak, belirli saatlerde mola verilir ve güzergaha göre toplamda oldukça zorlu iniş, tırmanış ve yürüyüşler gerçekleştirilir.

Tırrek Kürtçe ne demek?

son günlerde kullanılan ve baya yaygınlaşmış bir kelime olan tırrek, sözcük olarak salak, odun kafalı gibi anlamlar içerir. doğuda kürtler çok kullanır, özelikle diyarbakır da ezelden beri kullanılan bir kelimedir. bir kahvehanenin önünden geçerken bile bu kelimeyi duyabilirsiniz. korkmak anlamında kullanılır.

Yürüyüş malzemeleri nelerdir?

* Bu malzemeler olmadan doğada yürüyüşe çıkmayın ve bu malzemeleri kullanmakta ustalaşın.

 • Yürüyüş için ortopedik, ayağa ve yere iyi tutunan yürüyüş botu ( mevsime göre bot seçilmelidir. )
 • Su şişesi veya matarası ( alüminyum olmalı )
 • Düdük.
 • Çakı
 • Pusula ( büyük veya küçük fark etmez )
 • Şapka.
You might be interested:  Apartheid Ne Demek?(En iyi çözüm)

Trekking Batonu ne işe yarar?

Trekking batonları kayakta olduğu gibi, arazi ister düz ister inişli çıkışlı olsun, kollarınızın yükselerek ileri doğru hareket etmesine ve ortalama hızınızın artmasına yardımcı olur. Batonlar, bacaklarınıza ayaklarınıza ve bileklerinize binen yükü azaltır.

Trekking nerede var?

Listede popüler rotaların dışında, sadece meraklılarının bildiği parkurlar da var.

 • ALADAĞLAR. Yaz ayları için ideal.
 • KAÇKARLAR. Yürüyüş bir hafta sürüyor.
 • LİKYA YOLU. En çok turistler tercih ediyor.
 • YEŞİL KAMP. Köylüler çay ikram ediyor.
 • KÖPRÜLÜ KANYON. Türkiye’nin en uzun kanyonu.
 • ERİKLİ YAYLASI.
 • BAFA GÖLÜ
 • IHLARA VADİSİ

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *