Tramer Ne Demek?(Çözünme)

TRAMER, “Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi” kurumunun kısaltması olarak kullanılan bir ifadedir. TRAMER sisteminde tüm sigorta bilgileri toplanır ve bütün veriler depolanır. Bunun yanı sıra bir aracın ağır bir hasarı olup olmadığı da kontrol edilebilir, araç hasar kaydı ve kaza bilgileri takip edilebilir.

Tramer ve hasar kaydı aynı mı?

Hasar kaydı; ikinci el bir aracın kullanıldığı dönem içerisinde kaza sonrası ufak çaplı tamir, değişen parça ve boya gibi işlemlerini içerir. Bu bilgiler, devlete bağlı olan ve kısaca Tramer denilen Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi sisteminde kayıt altına alınır.

Tramer yoktur ne demek?

bir dolandırıcılık terimi. kazasız ile arasında uçurum vardır. kazasız kazası yok demektir, adam gibi bir eksper bunu zaten söyleyecektir.

Tramer kaydı varsa ne olur?

Tramer, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi kurumunun kısaltmasıdır. Bu sistem tüm sigorta bilgilerinin toplandığı bir veri deposudur. Tramer ‘de sorgulama yaparak herhangi bir araca ait sigorta işlemleri görülebilir, aracın ağır bir hasarı olup olmadığının kontrolü yapılabilir, kaza bilgileri takip edilebilir.

Tramer fiyatı nedir?

Cep telefonunuz üzerinden SMS yoluyla da tramer hasar kaydı sorgulaması yapabilirsiniz. Aracın şasi numarasını veya plakasını 5664’e kısa mesaj olarak göndermeniz halinde sonuç cep telefonunuza gelecektir. Ücretlendirme tüm operatörler için sorgulama başına 8,5 TL olarak belirlenmiştir.

You might be interested:  Itikad Ne Demek? (Question)

Hasar kaydı ve Tramer Nedir?

TRAMER, “Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi” kurumunun kısaltması olarak kullanılan bir ifadedir. TRAMER sisteminde tüm sigorta bilgileri toplanır ve bütün veriler depolanır. Bunun yanı sıra bir aracın ağır bir hasarı olup olmadığı da kontrol edilebilir, araç hasar kaydı ve kaza bilgileri takip edilebilir.

Bedelsiz hasar kaydı ne demek?

Bedelsiz ağır hasar kaydı, kaza yapan taraflardan birinin kusurlu olması durumunda alınan kayıttır. Eğer kusurlu bulunan taraf, karşı tarafın masraflarını ödeyecekse bu durumda bedelsiz ağır hasar kaydı oluşturulur.

Tramer nasıl öğrenilir?

Tramer sorgulama yapmak için yapmanız gereken tek şey sorgulamasını yapmak istediğiniz aracın plakasını büyük harflerle ve boşluk bırakmadan 5664’e SMS göndermeniz.

Tramer belge numarası nerede yazar?

Tramer belge no SMS yolu ile öğrenmek için telefonunuzdan 5664 numarasına mesaj atarak öğrenebilirsiniz. Sorgulamak istediğiniz aracın plaka numarasını açık şekilde yazıp 5664’e mesaj göndererek öğrenebilirsiniz. Bu şekilde SMS yolu ile istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tramer kaydı nasıl oluşur?

SMS İle TRAMER Kaydı Sorgulaması Nasıl Yapılır? – 5664

  1. Tramer sorgulaması yapmak istenilen aracın plakası yazılır ve 5664’e SMS atılır.
  2. Yazılan plakanın hasar kaydı sorgulanır ve tarafınıza SMS yoluyla bildirilir.
  3. Yapılan tüm sorgulamalar için, SMS sorgusu başına 9,5 TL ile ücret tarafınızdan kesilir.

Araçta agir hasar kaydı varsa ne olur?

Kaza sonrası yapılan ekspertiz raporlarına göre aracın masrafları sıfır değerine yakın bir aralıkta olursa ağır hasarlı olarak işlem görür. Burada aracın yapım masraflarının %70 oranı ve üzerinde çıkması ağır hasar kaydının açılarak trafiğe çıkmasını tehlikeli hale getirir.

Hasar kaydı olan bir araba alınır mı?

Tramer bilgisine ulaşıp kaza ve hasar gördüğünüz ikinci el aracı oto ekspertiz kontrolü yaptırdıktan sonra onay belgesi ile çok rahat bir şekilde alabilirsiniz. Bilindiği gibi ekspertiz raporları, insan hayatını tehlikeye sokacak bir hataya mahal vermez.

You might be interested:  Lavinya Ne Demek?

Tutarsız hasar kaydı nedir?

Sigorta şirketleri bir araç için sizlere ödeme veya onarım gibi bir harcama yaptığında aynı zamanda bu tutar hasar kaydı olarak araca işlenmektedir. Eğer aracın yalnızca tutanakta adı geçiyorsa, masrafları elden karşılanarak onarıldı ise tutarsız belirtilmeden hasar kaydı işlenir.

E devletten Tramer sorgulama nasıl yapılır?

e – Devlet hesabınız ile giriş yapın ( e – Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesine giderek edinebilirsiniz). Karşınıza Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama ekranı gelecek. Aracın plakasını girip, Sorgula butonuna tıklayın. Girdiğiniz plakaya sahip olan aracın bilgileri, resmi evraklarla birlikte karşınıza çıkacak.

Tramer kaydını kim işler?

Sigorta şirketleri ve acenteler tüm işlemlerini bu numaralar üzerinden gerçekleştirir. TRAMER belge numarası ile ilgili sigorta şirketleri veya acenteler sigortalı ile ilgili aradıkları bilgileri kolaylıkla bulabilir ve istedikleri belgeleri en kısa sürede hazırlayabilirler.

Ücretsiz Tramer sorgulama nasıl yapılır?

Tramer sorgulama online olarak e-Devlet üzerinden tüzel kişiler tarafından yapılabilir. E-Devlet’ten tramer kaydı sorgulama ücretsiz yapılır. Plaka sorgulama SMS servisi olan 5664’e kısa mesaj göndererek belli bir ücret karşılığında da araca dair istenilen bilgilere ulaşılabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *