Teşkilat Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Teşkilatlanma nedir ne demek?

Teşkilatlanma; – Herhangi bir yerdeki kişileri bir araya getirme. Teşkilatlanma ile ilgili cümleler; – Teşkilatlanma, savaşlar esnasında yapılan en güzel iştir.

Teşkilatçı ne demek tarih?

TEŞKÎLÂTÇI. sıf. ve i. Teşkîlât kurmakta ve yönetmekte usta olan (kimse): Selçuk beylerinin o târihte ne kadar müteşebbis, cüretkâr, teşkîlâtçı olduğunu göstermektedir (Yahyâ Kemal).

Teşkilat hangi dilden?

Arapça kökenli bir sözcük olan teşkilat, teşkil fiilinden türetilmiştir. Teşkil etmek, bir araya getirmek ve oluşturmak anlamına gelir. Teşkilat sözcüğünün ilk anlamı ise aynı amaç doğrultusunda bir araya gelmiş kişilerin oluşturduğu kurumdur.

Örgütleyici ne demektir?

Örgütleyici ne demektir? Örgütleyicilik; → Ortak amaçlı kişileri bulup,aynı amaçta oldukları için onları yönetmektir.

Teşkil olan ne demek?

teşkil etmek ne demek? Oluşturmak, ortaya çıkarmak. Bazen o kadar güzel ve orijinal şeyler söylüyordu ki onları dinlemek itaba ve hücuma maruz kalan için bile bir zevk teşkil ediyordu. Constitute.

Teşkilat ne demek Osmanlıca?

teşkilat / teşkilât / teşkîlât / تَشْك۪يلَاتْ Tertipli ve düzenli çalışan birlik.

Uluslararası teşkilat ne demek?

Uluslararası organizasyon ya da uluslararası kuruluş veya uluslararası örgüt, uluslararası üyelere veya üyelik sistemine, kapsama ya da varlığa sahip kuruluşlar için kullanılan bir isim olup, uluslararası sivil toplum kuruluşu ve hükûmetler arası örgüt şeklinde iki ana türü bulunmaktadır.

You might be interested:  Şovenist Ne Demek?(Çözünme)

Örgütlemek eylemi ne demek?

örgütlemek için 1 adet anlam bulundu. Belli bir işin gereği gibi görülebilmesi için örgüt kurmak, teşkilâtlandırmak.

Çok yönlülüğü ne demek?

çok yönlü İkiden çok yönü olan. Birçok konuda bilgi ve çalışması olan.

Teşkilat Tövbekar kimdir?

Teşkilat dizisinin Tövbekar ‘ı Hakan Boyav, 10 Ocak 1964 tarihinde İzmir’in Ödemiş ilçesinde doğmuştur. 1993-2003 yıllları arasında ise Antalya Devlet Tiyatrosu’nda görev alan ve daha sonra Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalışan Hakan Boyav; halen Ankara Devlet Tiyatrosu kadrolu sanatçıları arasında yer almaktadır.

Teşkilat Yıldırım kimdir?

Gürkan Uygun 27 Mayıs 1974 tarihinde İzmit, Kocaeli’nde dünyaya gelmiştir. Gürcü asıllı olan Uygun, babasının berberlik için çalışmaya gittiği İzmit’te doğdu. Lise yıllarında tiyatro ile tanıştı. 1990 yılında amatör tiyatroya başladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na girdi.

Ön örgütleyici ne demektir?

“ Ön Örgütleyici ” öğrencinin başarısını artırabilmek için önceden öğrenilenle yeni öğrenilecek bilgi arasında köprü işlevi gören somut ve soyut modellere verilen addır.

Öngörülü bir şekilde ne demek?

Bir işin ileride nasıl olacağınıkestirerek ona göre davranan, öngörüsü olan, durendiş.

Çağdaşı olan ne demek?

Arapça kökenli bir kelime olan çağdaş sözcüğünü anlamı, ‘ aynı çağda yaşayan’dır. Çağdaş Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? TDK’ya göre çağdaş kelimesi, ‘aynı çağda yaşayan, bulunan çağın özeliklerine, anlayış ve şartlarına uygun olan, muasır ve modern’ anlamına gelmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *