Tape Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Tape kayıtları ne demek?

Kısacası: telefon kaydı kağıda aktarıldığında (özellikle daktilo, bilgisayar vs. Aracılığıyla aktarıldığı zaman) bu çıktıya tape denir. Erdoğan’a ait olan ya da ait olduğu ileri sürülenler ise Youtube’da ve sair mecrada tanık olduğumuz üzere yazılı metne aktarılmış diyalog değil, ses kaydının kendisi.

Tape ne demek TDK?

Tape kelimesi Türkçe’de “‘pat’ sesi çıkarmak, daktilo ile yazmak” anlamına gelir.

Tape ne anlama gelmektedir?

İngilizcedeki tape Türkçe bant, kayıt demektir. Türkçe tape kelimesi ise farklıdır. Bir sesin daktilo ya da bilgisayar aracılığıyla yazıya geçirilmesine ‘ tape etmek’ denir.

Tape ne demek ekşi sözlük?

türkçe yazıldığı gibi okunan tape kelimesi ile ingilizcedeki, “teyp” diye okunan tape kelimesi çok farklı. ingilizcedeki bant anlamında, şerit anlamında, biraz zorlarsan kaset, kayıt anlamında.

Tape kayıtları delil mi?

Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nin kararına göre tape ve görüntü kayıtları artık tek başına mahkûmiyet delili olarak sayılabilecek. Dinleme ve izleme tedbiri için ise basit bir suç şüphesi bile yeterli olacak.

Tabenin anlamı nedir?

Işık veren, parlayan.

Hukukta tape nedir?

İletişim Tespit Tutanağı ( Tape ): Uygulamada iletişimin dinlenmesi ve yazıya dökülmesi suretiyle oluşturulan “ tape ”, yerel mahkemeler ve Yargıtay tarafından “iletişim tespit tutanağı” olarak adlandırılmaktadır.

Type ne demek?

Type kelimesinin Türkçe karşılığı tiptir. Yani tip ve type bire bir aynı anlamları taşımaktadır. Tip tabi ki de dış görünüş anlamında olan tip de olabilmektedir. Buna ek olarak farklı tip denilen çeşit anlamında da type kullanılabilir.

You might be interested:  Tekdüzelik Ne Demek?(Çözülmüş)

Peş peş çekmek ne demek?

Başkasının malını birine bağışlamak; verilmemesi gereken bir şeyi uygunsuz bir erekle ya da yersiz olarak birine vermek.

Ses Tapesi ne demek?

tape ses kaydının yazıya dökülmüş halidir. yani çözülmüş halidir. bir şeye tape deniyorsa eğer, o şey bir yazı olmalıdır. ses kaydı ses kaydıdır.

Movie tape nedir?

Hem görüntü hem de ses kaydedebilen, daha önce kasete kaydedilmiş görüntü ve sesleri ekrana yansıtan aygıt, videoteyp.

Radyoda tape nedir?

Manyetik bir bant üzerine sesleri kaydeden ve okuyan aygıt. Tape player. Cassette-player. Cassette-recorder kasetçalar.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *