Tahrik Etmek Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Beni tahrik etme ne demek?

Tahrik etmek deyimi anlamı Türk Dil Kurumu sözlüklerinde birini kışkırtmak, harekete geçirmek, hareket ettirmek ve duyguları uyandırmak şeklinde tanımlanmaktadır. Tahrik etmek deyimine şu şekilde örnek verilebilir: – Bu hareketlerin beni tahrik ediyor.

Tahrik ne demek cinsel?

1) cinsel isteği, duyguları uyandırmak, artırmak; 2) harekete geçirmek, kışkırtmak: “Zamanımızın sanatkârını en çok tahrik eden budur.” -S. F.

Tahrik etmek kışkırtmak ne demek?

a. 1. Kışkırtmak işi, tahrik, ajitasyon. 2. Herhangi bir kişiye, gruba, kuruluşa veya devlete karşı girişilen ve onları sonradan ağır sonuçlar verecek bir karşı eylemde bulunmaya zorlayan, önceden tasarlanmış girişim, kışkırtı, provokasyon.

Tahrik edici sözler ne demek?

soz, davranis, nesne ya da bakis bile olabilen kisiyi sinirsel, duygusal ya da seksuel acidan uyaran hedelerin tumu.

Tahrik etmenin cezası nedir?

Madde 214 (1) Suç işlemek için alenen tahrikte bulunan kişi, altı aydan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (2) Halkın bir kısmını diğer bir kısmına karşı silahlandırarak, birbirini öldürmeye tahrik eden kişi, onbeş yıldan yirmidört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Tahrik etmek bulmacada ne demek?

Cevap: Bulmacada ‘ Tahrik Etmek ‘ nedir sorusunun cevabı: Kare ve çengel bulmacada sorulan ‘ Tahrik Etmek ‘ sorusunun yanıtı 10 harflidir ve cevaba ise Kışkırtmak yazabilirsiniz.

Tahrik oldum nedir?

Tahrik etmek deyimi anlamı Türk Dil Kurumu sözlüklerinde birini kışkırtmak, harekete geçirmek, hareket ettirmek ve duyguları uyandırmak şeklinde tanımlanmaktadır.

You might be interested:  Icon Ne Demek?(En iyi çözüm)

Tahrik motoru nedir ne demek?

Tahrik sistemi, motorlardaki dönüşüm sistemine verilen ad. Uçak, araç, uzayda kullanılan motorların dönüşüm sistemlerini belirtmek için kullanılır. Tahrik sistemi içinde makine- motor, regülatör, nihai şalter, kumanda panoları revizton kutusu, elektrik kabloları, vb. elemanlar kullanılır.

Tahrik olmak gusul gerektirir mi?

Zevk suyu tenasül uzvunun intişarından sonra, şehvetsiz olarak gelen beyaz renkli ince sıvıya denir. Bu üçünden sadece meni gusül abdestini gerektirir. Diğer ikisi sadece abdesti bozar. Birine bakmak veya birine dokunmak neticesinde eğer şehvetle meni gelirse bu, guslü gerektirir.

Tatmin sağlamak ne demek?

İstenen bir şeyin gerçekleşmesini sağlama, gönül doygunluğuna erme, doyum, doyurma.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *