Spoiler Ne Demek?(Çözünme)

Spoiler Türkçe ne demek?

Spoiler, “bir şeyin değerini veya miktarını azaltan ya da tamamen yok eden” anlamında yakın dönemde Türkçeye yerleşmiş İngilizce kökenli bir sözcüktür. Bir eserin izleyici/okuyucu/dinleyici tarafından eğlenceli bulunması, erken öğrenilen detaylar ve eleştiriler ile çoğu zaman zorlaşır.

Spoiler veriyorum ne demek?

Daha önce izlenmemiş ya da okunmamış bir eser için detay içeren, duygu ve düşünceleri etkileyecek ipuçları spoiler olarak bilinmektedir. Örneğin herhangi bir dizi ya da film hakkında konusu ile beraber sonu üzerinden bilgi vermek spoiler anlamına gelmektedir.

Spoiler ne demek ornekleri?

Spoiler vermek nedir? Spoiler vermek, bir eserle ilgili net bir ipucu iletmek anlamına geliyor. Örneğin, merakla beklenen bir film izlediniz. Eğer bu filmi izlememiş olan bir arkadaşınıza son sahnesi hakkında kilit bir bilgi verirseniz, o zaman spoiler vermiş oluyorsunuz.

Spoiler vereyim ne demek?

Spoiler, bir eserin konusu veya detayları hakkında bilgi veren; eser okunmadan, dinlenmeden veya izlenmeden önce öğrenilmesi durumunda alıcının eser ile ilgili düşüncelerini veya alacağı hazzı etkileyebilecek açıklama veya ipucu.

Spoiler verdi ne demek?

İşte, Spoiler vermek ne demek sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler. Spoiler vermek, bir dizi ya da film izlerken veya kitap okurken başka bir kişinin henüz gelmediğiniz bir bölüm hakkında bilgi vermesi anlamına gelmektedir. Spoiler Türkçe manasıyla bir şeyin önceden reklamı anlamını taşımaktadır.

You might be interested:  Ure Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Spoi mı spoiler mı?

Spoiler kelimesi Türkçe bir kelime değildir, İngilizce bir kelimedir. Hız kesici kanat, hava deflektörü, uçak fren kanadı gibi bir anlama sahip olan spoi, aslında bu günlerde, çoğunlukla popüler kültür içerisinde daha fazla dizi ve filmler için kullanılır.

Ekşi Sözlük spoiler nedir?

bir kitabin, filmin vs. daha once okumamis/seyretmemis olanlar icin rezil edecek kadar anlatildigi yazi da spoiler olarak gecer.

Spoiler Nedir otomobil?

Spoiler, araçların arka kısmına takılan kanatlardır. Cisimlere uygulanan baskı kayganlığını en aza indirir. Araçlarda da kaymayı en aza indirmek amacıyla arkaya ağırlık olması için spoiler tasarlanmıştır. Spoilerin amacı, aracın yolda daha iyi bit tutuş sağlaması ve kayma gibi bir durumun ortadan kaldırılmasıdır.

Spoiler hangi dilde?

İngilizce spoiler “bozucu” sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce to spoil “bozmak, tadını kaçırmak” fiilinden türetilmiştir.

SPOI ne demek TDK?

spoi teriminin İngilizce Türkçe sözlükte anlamı aman! vay!

Spoiler alert türkçesi ne demek?

“dikkat! eserde bundan sonra gelen olaylar hakkında ayrıntılı bilgi var!” anlamına gelen söz öbeği. yani spoiler uyarısı. dikkat birazdan bir şeyi spoil edecem demenin gavurcası.

Uçakta spoiler ne işe yarar?

Spoiler, hava taşıtlarına etki eden kaldırma kuvvetini (lift) azaltmak amacıyla kullanılan kontrol yüzeyi. Çoğunlukla kanat üzerine yerleştirilen ve dikey eksende açılarak kanadın ilgili kısmındaki hava akışını bozan cihazlardır.

Oyunda spoiler ne demek?

Spoiler, bir eserin konusu veya detayları hakkında bilgi veren; eser okunmadan, dinlenmeden veya izlenmeden önce öğrenilmesi durumunda alıcının eser ile ilgili düşüncelerini veya alacağı hazzı etkileyebilecek açıklama veya ipucu.

Vibe almak ne demek?

İngilizce üzerinden Türkçeye çevrimi ile vibes kelimesi, ‘Heyecan ve titreşim’ şeklinde tabir edilmektedir. Herhangi bir durumdan ya da kişiden heyecanlanmak veya ondan bir şeyler hissetmek gibi anlatılabilir.

You might be interested:  Efor Ne Demek? (Question)

Spoiler ne demek nasil okunur?

toplum içinde eziklenmek istemeyen kişinin merak ettiğidir. Sıpoylır diye okunur.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *