Sneaker Ne Demek?(En iyi çözüm)

Sneaker nasıl bir ayakkabı?

Spor ayakkabı tarzının günlük hayat içerisinde kullanım alanı geniş olan, günlük ve rahat giyim için tasarlanmış ayakkabı modellerine sneaker denilir. Sneaker kelimesi İngilizce’de ses çıkarmayan ayakkabı olarak kullanılmıştır. Sneaker ayakkabıların diğer ayakkabılara göre ön plana çıkan belli özellikleri bulunur.

Sneakers ne anlama geliyor?

İlk sneaker ‘ların çıkmasından bu yana epeyce zaman geçti. 1917’de Keds markası tarafından ilk lastik tabanlı ayakkabılar yapıldığında, o zamanın ünlü reklamcılarından Henry Nelson McKinney, bu yeni tarz ses çıkarmayan ayakkabıya “ Sneaker ” adını verdi. İngilizce’deki “Sneak” (sessiz) sözcüğünden türetilmişti.

Sneaker ne zaman giyilir?

Son yılların vazgeçilmez ayakkabı trendi tabii ki sneaker ‘lar. Yalnızca bahar veya yaz aylarında değil çoğu zaman kış aylarında da sneaker kombini en çok tercih edilen tarzlar arasında yer alıyor. Özellikle beyaz ve siyah renkteki ayakkabılar kurtarıcı niteliğinde diyebiliriz.

Erkek sneaker ayakkabı ne demek?

Sneaker veya trainer, İngilizcede spor ayakkabı demektir.

Skechers ayakkabı neden rahat?

Başlangıçta NASA tarafından geliştirilen (doğru!), Hafızalı köpük, basınca ve sıcaklığa duyarlı bir malzemedir. Bu, daha fazla konfor sağlayarak şekillenmesini sağlar. Skechers, ayakkabılarının tabanına ekstra yastıklama sağlayan ve ayakkabıyı çok daha rahat kılan bir bellek köpük tabakası ekledi.

Sneaker hangi ülkenin?

Amerika’da günlük giyim ve çocuk kategorilerinde açık ara pazar lideri olan Skechers, spor ayakkabı kategorisinde de Amerika’nın en büyük ikinci markası. 1992 yılında tüketiciler ile buluşan marka, fonksiyonellik ve tasarımı bir araya getiren ürünleriyle dünya çapında bir ayakkabı fenomeni haline geldi.

You might be interested:  Cüz Ne Demek?(Çözünme)

Günlük spor ayakkabı nedir?

Günlük spor ayakkabısı, doğru yerde kullanım açısından kullanıcılarına en fazla yardımcı olan ayakkabı modellerinden oluşur. Günlük spor ayakkabısı modelleri, rutin faaliyetlerinizde tercih edebileceğiniz, çok uzun süreler giyilmeye uygun spor ayakkabılar olarak tanımlanabilir.

Low Top Sneaker ne demek?

– Low top sneakerlar: Düşük bilek özelliğiyle üretilen snakerlar görünmeyen çoraplar, şort, kot pantolon veya chino ile kullanılabilirler.

Outdoor ayakkabı ne anlama gelir?

Outdoor ayakkabılar doğa yürüyüşü, trekking gibi zorlu sporlarda yürümeyi kolaylaştırmak, ayakları dış etkenlerin vereceği hasara karşı korumak amacıyla üretilir. Tırmanma sporu yapanların da vazgeçilmezi olan bu ürün, kamp yapan kişiler tarafından da tercih ediliyor.

Sneaker ayakkabı ne ile giyilir?

Sneakers ayakkabılar hemen hemen her tarza uyum gösteriyor. Onları şık bir takım elbisenin veya abiye bir gece kıyafetinin altına giyebilir, eşofmanlarla kullanabilir veya kabanın altına giyerek kombini sporlaştırabilirsin.

Sneakers Ayakkabı nerede giyilir?

Kısa kot eteklerin ayrılmaz kombinleri arasında sneaker ayakkabı modelleri yer alıyor. Jean’ler her zaman sneaker ‘ların en iyi dostu. Sneakerınızı sadece spor kıyafetlerinizle değil; aksine en şık elbisenizin altına giyerek modern bir tarz yakalayabilirsiniz.

Sneaker kültürü nedir?

Sneaker kültürü; müzik, sanat, spor ve moda akımlarını harmanlayan bir yaşam biçimi.

Unisex Ayakkabı ne demek?

Unisex, Türkçe anlamı, her iki cinse uygun, hem kadın hem erkek için olup cins farkı gözetmeyen, cinsiyet ile ilişkili olmayan veya cinsiyet tarafsızlığı için kullanılan bir terimdir. Unisex, çoğunlukla spor giyimden oluşan, erkek ve kadınlar için aynı olan moda tarzıdır.

Spor ayakkabının özellikleri nelerdir?

İyi bir spor ayakkabı basıncı absorbe edebilmeli ve ayağa binen yükleri dengeli şekilde dağıtabilmelidir. Bu nedenle ayakkabının tabanı ayağı iyi kavramalı, topuk kısmı yumuşak ve kalın olmalı, topuk kısmına gelen basıncı dağıtacak şekilde topuk orta bölümünde direnci düşük malzemeden yapılmış olmalıdır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *