Şilan Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

SiH4 . .

Şilan Kürtçe ne demek?

Bunlar şu şekildedir. Demir, Türk- Moğol İmparatoru, yaban gülü ya da dağ gülü yani kuşburnu, hünnap, ziyafet ve yemek bu ismin anlamları arasında yer almaktadır. Şilan ismi Kürtçe bir kökene sahip olduğu nedeni ile bu yörelerde insanlar açısından da çok sık tercih edilmektedir.

Zilan Kürtçe ne demek?

Zilan ismi Kürtçe kökenli bir isimdir. Zilan isminin anlamı yeniden doğuş şeklinde geçmektedir.

Şila ne anlama gelir?

Sıla, kişinin doğduğu ve büyüdüğü yerden bir süre ayrılması ve oraya özlem duyması anlamına gelmektedir. Sıla, özlemek ve kavuşmak manaları taşıyan bir kız ismidir.

Şimal ne anlama gelir?

Arapça kökenli bir isim olan Şimal ‘in sözlük anlamı kuzeydir. Bu kelime aynı zamanda sol taraf anlamına da gelir. Ülkemizde Kuzey ismi kadar popüler olan Şimal kelimesi, birçok tamlamada da kullanılır.

Şizen isminin anlamı nedir?

bir kız ismi *. türkçe bir kelime olmamakla birlikte anlamı cennete esen rüzgar demekmiş.

Şiyar ne anlama gelir?

Şiyar isminin anlamı: Farkında olan, uyanık.

Zilan katliamı kim yaptı?

Zilan Katliamı veya Zilan Deresi Katliamı veya Zilan Deresi Kırımı (Kürtçe: Komkujiya Zîlan veya Komkujiya Geliyê Zîlan ), 1930 yılının Temmuz ayında Ağrı Dağı İsyanları sırasında Ferik Salih Omurtak komutasındaki 9. Kolordu tarafından Üçüncü Ağrı Harekâtı başlatılmadan önce Van ilinin Erciş ilçesinde yer alan Zilan

You might be interested:  Ios Ne Demek?(Çözünme)

Zilan ismi kaç kişide var?

Tabloya göre Türkiye’de 16 bin 585 kişi Zîlan, 13 bin 865 kişi Mazlûm, 7 bin 822 kişi Berîtan, 260 kişi de Şoreş ismini kullanıyor. Tabloda yer alan Türkiye’nin 79 ilinden her birinde bu isimlerden en az biri kullanılıyor.

Zelal ismi ne anlama gelir?

Zelal isminin anlamı arı, duru, berrak ve saydam olarak geçmektedir.

Şila erkek mi kız mı?

Her ne kadar daha çok kız çocukları için kullanılsa bile, Sıla ismi unisex bir addır. Yani hem erkek çocukları için hem de kız çocukları için kullanılabilir.

Şila Türk ismi mi?

Sıla İsmi Kuranda geçiyor mu? Sıla ismi Kuran’da yer almamaktadır.

Kuranda geçen şimal ne demek?

Arapça bir isim olan Şimal isminin ilk anlamı kuzey olup kuzey yönünü ifade etmektedir. Aynı zamanda Şimal ismi taze sürgün anlamını da taşımaktadır. Bir diğer anlamı olarak Şimal ismi sol yan, sol taraf anlamlarını da taşımaktadır. Şimal ismi ülkemizde çok kullanıla kullanılan isimler arasında yer almaktadır.

Şimal hangi dil?

Kökeni ise Arapça olan şimal kelimesi, Arapçadan dilimize geçen ve dilimizde varlığını halen sürdüren kelimelerden bir tanesidir. Şimal kelimesi Kuzey anlamına gelmektedir.

Şimal ne demek kuranda geçiyor mu?

Şimal ismi Kur’an-ı Kerim’de bulunmamaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *