Scan Ne Demek?(Çözünme)

Scan etmek ne demek?

Fiil olarak kullanıldığında; “görüntülemek, ekranda görüntülemek, bakmak, göz atmak, taramak, incelemek, vezin ile okumak, vezin analizi yapmak”, İsim olarak kullanıldığında; “elektronik aletle tarama ” anlamına gelmektedir.

Scan etmek nedir nasıl yapılır?

scan etmek

 1. genellikle firmalarda belge-evrakların oradan oraya, o masadan bu masaya, kıymetli evrağı içeren klasörlerin arşivden çıkartılıp sağdan sola taşınması ve kaybolması gerçeğini ortadan kaldırmak için yapılan işlem kolaylaştıran, verimlilik sağlayan tarama işlemi.
 2. (bkz: scanner )

Skayn ne demek?

Türkçe’ye Tarayıcı olarak çevrilmiş olan Scanner kelimeside sıklıkla kullanılmaktadır, yalnız skayner, skaynır, skeynır ve skayn gibi yanlış telaffuz edilmektedir.

Skan ne demek?

Bir organı inceleyebilmek için radyoaktif izotopun yaydığı ışınların hareketlerini algılayabilmek için bir aygıtla görüntülemek. Bilgisayarlı aksiyal tomografide görüntü sağlayabilmek için gerekli mekanik hareket.

Evrak taratma nedir?

“ Tarama ”, kağıt verilerin (belge, magazin kupürleri, fotoğraflar, elle çizilen çizimler vb. gibi) optik bilgilerini dijital görüntü verilerine dönüştürme işlemidir. Taranan verileri JPEG veya PDF gibi dijital görüntü olarak kaydedebilirsiniz. Görüntüyü yazdırabilirsiniz, e-posta ile gönderebilirsiniz vb.

Telefondan belge tarama nasıl yapılır?

Doküman tarama

 1. Google Drive uygulamasını açın.
 2. Sağ altta, Ekle simgesine. dokunun.
 3. Tara simgesine. dokunun.
 4. Taramak istediğiniz dokümanın fotoğrafını çekin. Tarama alanını ayarlama: Kırp simgesine. dokunun.
 5. Tamamlanan dokümanı kaydetmek için Bitti simgesine. dokunun.

Fotoğraf taraması nasıl yapılır?

Fotoğraf tarama Taramaya başlamak için telefonunuzu doğrudan fotoğrafın üzerinde tutun. Fotoğraf çekmek için düğmeye dokunun. Fotoğraf otomatik olarak cihazınıza kaydedilir. Daireyi 4 noktanın her birini kapsayacak şekilde ayarlamak için telefonunuzu hareket ettirin.

You might be interested:  Reel Ne Demek?(Çözüm bulundu)

PDF formatında tarama nasıl yapılır?

Hazır ayar kullanarak basılı belgeyi PDF olarak tarama (Windows)

 1. Araçlar > PDF Oluştur > Tarayıcı > [belge hazır ayarı]’nı seçin. Not:
 2. Tara’yı tıklatın.
 3. Daha fazla sayfa taramayıp taramayacağınız sorulduğunda, Daha Fazla Sayfa Tara, Ters Yüzlerini Tara ya da Tarama Tamamlandı’yı seçin ve Tamam’ı tıklatın.

Windows 10 Tarama nasıl yapılır?

Görev çubuğundaki arama kutusuna Tarama yazın Windows veardından sonuçlardan Tara’ya tıklayın. Aşağıdakilerden birini yapın: Taramak istediğiniz öğeyi, tarayıcının düz yatağına yüzü aşağı gelecek şekilde yerleştirin ve kapağı kapatın. Taramak istediğiniz öğeyi tarayıcının belge besleyicisine yerleştirin.

Mail taratmak ne demek?

E-postaya Tarama ‘yı (E-posta Sunucusu) seçtiğinizde, siyah beyaz veya renkli belge tarayabilir ve doğrudan makineden E-posta adresine gönderebilirsiniz. E-postaya Tarama (E-posta Sunucusu) SMTP/POP3 posta sunucusu desteği gerektirir.

Dosya taratma nasıl yapılır?

Taranan Verileri USB Belleğe Kaydetme

 1. [Scan] ögesine veya (TARA) düğmesine basın.
 2. ADF’ye veya belge camı üzerine bir belge yerleştirin.
 3. USB Belleği USB bağlantı noktasına takın.
 4. [USB Belleğe Tara] düğmesine basın.
 5. Gerekirse tarama ayarlarını yapın.
 6. İşlem için (BAŞLAT) düğmesine basın.

TP ne demek?

TP ingilizce bir uydu terimidir. Transponder (Uydu vericisi) anlamına gelmektedir. Transponder, uydu vericisi üzerinde bulunan aktarıcı ekipmanlardır, uydular bu transponderlar sayesinde yayın yaparlar. Her transponder bir veya birden çok kanalı yayına verir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *