Şatıl Ne Demek?(En iyi çözüm)

Şatıl yapmak ne demek?

Sözlükteki anlamı: iki yer arasında sürekli gidip gelmek.

Shuttle service ne demek?

İngilizce bir ifade olan ” shuttle service ” Türkçe’de; “karşılıklı sefer, aracın aynı hatta gidip gelmesi” anlamına gelmektedir.

Traktörde satıl ne demek?

Kuyruk mili durdurulur, motorun kompresyonu kendine gelir. Levye geriye çekilir, tekerler ters dönerek traktör durdurulur. Ekstrem (en uç noktada), durumlarda emniyeti sağlar.

Power Satil ne demek?

Çift kavramalı şanzıman türlerinden biridir. Performans kaybını en aza indirerek yakıt tüketimini de azaltan bir hedefle çalışır. Ford markasının kullandığı Powershift şanzıman 6 ileri vitese sahiptir. Otomatik modda kullandığınızda bile manuel bir araç kullanmanın verdiği motor performansı hissini verir.

Otelde shuttle servis nedir?

Merak edilen shuttle servis hizmeti, bir aracın aynı hatta gidip gelmesini ifade ediyor. Belirlenen güzergah üzerinde, sürekli olarak gidip gelme durumu shuttle servis hizmeti olarak adlandırılıyor ve günümüzde de kullanılıyor.

Traktörde Shuttle ne demek?

Powershuttle projesi kapsamında, debriyaj pedalına basmaksızın traktörün ileri geri hareketini tamamlaması amaçlanmaktadır. Böylece operatör uzun çalışma saatleri boyunca sürüş esnasında elini direksiyon üzerinden ayırmadan aracın ileri geri hareket etmesini sağlayabilecektir.

Traktör de Levyeli ne demek?

Sadece traktörün ileri-geri manevrasını yapmak için genellikle sürücü koltuğunun soluna yerleştirilmiş vites koludur. Levye olarak bilinse de gerçekte ileri geri mekik kolu olarak da telaffuz edilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *