Şapşik Ne Demek?(Çözülmüş)

Yeri geldiğinde sevgi, yeri geldiğinde hakaret, yeri geldiğinde de özür için kullanılan bir kelime. Tatlı bir şapşallık yapan kimseye de söylenebilen bir sözcük.

Şapşik kimlere denir?

Şapşik kelimesi mesajlarda genelde birini mutlu edince kullanılır. Mutlu edilen kişi de karşısındakine şapşik diyebilir. Bu bakımdan şapşik kelimesinin kullanımı sadece çok samimi olan kişilerle uygun olur.

Manyak ne anlama gelir?

Manyak kelimesi Türkçe’de “saplantılı, deli” anlamına gelir. Fransızca maniaque “saplantılı, deli” sözcüğünden alıntıdır.

Saf demek ne anlama gelir?

Katıksız, arı, katışıksız, halis, has. Kurnazlığa aklıermeyen, kolaylıkla aldatılabilen. İyi niyetli, art niyetsiz.

Manyak argo mu?

tüne’ gibi asla telafuz edilmemesi gereken çirkin ifadelerin biplenmeden verildiği ve bunun yanı sıra sürekli olarak, ‘salak, manyak, ulan’ gibi argo kelimelerin kullanıldığı belirlendi.

Zır deli olmak ne demek?

sıf. (Kuvvetlendirme benzer hecesi zır ile zır + deli ) Aklını tamâmen yitirmiş kimse, çılgın.

Saf ve temiz ne demek?

halis / hâlis Saf, temiz, hîlesiz, katkısız. Menfaat düşüncesi karışmadan sırf Allah için olan, riya ve gösteriş bulunmayan.

Şad neye denir?

Şad, eski Türklerde hükümdar soyundan gelen yüksek rütbeli yöneticilere verilen bir unvandır.

Saf ne demek Osmanlıca?

saf / sâf / صاف / صف Katışıksız, berrâk, temiz. Zeki olmayan, derin düşünmeyen, dikkatsiz.

Manyak küfür mü?

Yargıtay: “Utanmaz, alçakça, manyak ” demek hakaret değil.

Manyak insan ne demek?

3. Manyak. Manik depresyon (ya da kısa tabiriyle “manya”, “manyaklık”), bipolar bozukluğun eski adıdır. Artık psikolojik tanımlamalarda kullanılan bir sözcük değildir; ancak yine de halen bilimsel bir terim olarak kabul edilmektedir. Bipolar bozukluk veya manyaklık, süper enerjik ve çok mutlu olmak demek değildir.

You might be interested:  Minimalist Ne Demek? (Question)

Manyak güzel ne demek?

” güzel ” sıfatını hakeden birinin, herhangi bir konuda hastalık derecesinde düşkünlüğü olması sonucunda hakedeceği sıfat. “sportmen çılgın” der gibi bir şey yani. hem manyak hem guzel olan insanları tarif etmekte kullanılan sıfatlar bütünü.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *