Şapşal Ne Demek?

Şapşal diye kimlere denir?

Şapşal kelimesi; Ahmakça harekette bulunan kişilere denir.Türkçe bir kelime olmadığı için ilk defa duyduğumuz kelimeler listesinden sayabiliriz.Türkçe bir kelime olmadığını söylemiştik. Kökeni Yunancadan gelmektedir.

Şapşal ne demek Ekşi?

arkadaşlar salaklık yaptığında,dalga geçmek isteyip de kırmaktan korkulan durumlarda kullanılabilecek sözcük.sevgi sözüdür bir nevi. elini ayağını nereye koyacağını bilemeyen *, bu yüzden de bir takım çevrelerce salak olarak nitelendirilen, durduk yere, istem dışı komiklik yaratan insan tipi.

Şapşik kelimesi ne anlama geliyor?

Yeri geldiğinde sevgi, yeri geldiğinde hakaret, yeri geldiğinde de özür için kullanılan bir kelime. Tatlı bir şapşallık yapan kimseye de söylenebilen bir sözcük.

Alık olmak ne demek?

Düzensiz, tertipsiz, alıngan, hassas, yalan söyleyen, unutkan kimse, sersem, aptal, bön, dağınık, akılsız, sözünde durmayan, dönek ve ne yaptığının farkında olmayan olarak ifade edilir.

Bir kız neden şapşal der?

bazı kızların sevdikleri kişilere söyledikleri sıfat. sevgilisinden hoslanan ve sevgilisinin gonlunu fethetmek icin dile gelen sozcuktur, o kizlar genelde cok tatli olur, bir surpriz yaptiginda sapsalsin sen, seni seviyorum gibi tepkiyle karsilasmanin degerini bicmene izin vermeyecek kadar da dominant olabilirler.

Saf demek ne anlama gelir?

Katıksız, arı, katışıksız, halis, has. Kurnazlığa aklıermeyen, kolaylıkla aldatılabilen. İyi niyetli, art niyetsiz.

Şapşik kimlere denir?

Şapşik kelimesi mesajlarda genelde birini mutlu edince kullanılır. Mutlu edilen kişi de karşısındakine şapşik diyebilir. Bu bakımdan şapşik kelimesinin kullanımı sadece çok samimi olan kişilerle uygun olur.

You might be interested:  Rüyada Yılan Öldürmek Ne Demek?(En iyi çözüm)

Allek ne demek?

anteke dili ve edebiyatında açıkgöz kurnaz insanlar için kullanılan bir sözdür.

Alik kimdir?

Alık olarak adlandırılan kimseler, herhangi bir olay veya durumla karşılaştığında nasıl davranacağını bilemeyen şaşkınca etrafına bakan ve ne yapacağı hakkında hiçbir fikre sahip olmayan insanlar olarak değerlendirilmektedir.

Alık surat nedir?

Hoşnutsuzluğunu, kızgınlığını yüzüne sert bir anlam vererek belirten, öfkeli görünüşlü yüz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *