Salak Ne Demek?(Çözülmüş)

Salak diye kime denir?

Salak Nedir Anlamı? ( Giyinişinden, konuşma ve davranışlarından seviyesiz, dengesiz ve saf olduğu anlaşılan (kimse).

Salak ana ne demek?

anadolumuzun göbeğinde, göğüs kısmında ” salak, gerizekalı” anlamlarına gelen bir kelime. genelde söylerken -k harfi yumuşatılır ve “salahana” olarak telaffuz edilir; bana çok samimi bir hakaretmiş gibi gelir..

Şalak ne demek anlamı nedir?

Şalak kökü belli olmayan bir kelimedir. Halk ağzında olgunlaşmamış kavun ya da karpuz için kullanılır. Daha çok iç Anadolu da kullanılır.

Manyak ne anlama gelir?

Manyak kelimesi Türkçe’de “saplantılı, deli” anlamına gelir. Fransızca maniaque “saplantılı, deli” sözcüğünden alıntıdır.

Mal gibi insan kime denir?

“ Mal ” kelime anlamı alınıp, satılan “meta” anlamında bir sözcüktür. Yani genelevlerde çalışan kadınlar için de “ mal ” ya da “sermaye” kelimesi sarf edilmektedir.

Gerzek neyin kısaltması?

sıf. (geri zekâlı’dan kısaltma yoluyle) argo. Geri zekâlı.

Salahana ne anlama gelir?

orta karadeniz yöresindeki kullanımları ile; serseri, bir işe yaramayan, işe yarama hevesi olmayan kişi anlamlarını içeren sözcük.

Gerilla türkçe ne demek?

Düzenli bir orduya karşı, dağınık küçük topluluklar tarafından yapılan bir çeşit savaş. Düşmanı yıpratmakla görevli hafif silahlarla donatılmış askeri birlik. Gerilla İspanyolca “küçük harp” demek olup, Napolyon’a karşı gösterilen mukavemetten doğmuştur. Genellikle partizan veya “halk savaşçısı” diye isimlendirilir.

You might be interested:  Mazoşist Ne Demek?(Çözülmüş)

Akılsızın anlamı nedir?

Aklı, gerçeği görüp ona göre davranmaya elverişli olmayan, anlayışı kıt.

Andaval ne demek?

i. (andavallı’dan) argo. Bön, şaşkın kimse, ahmak, andavallı.

Su salağı ne demek?

berrak ve rafine bir salak lığa sahip kişiye atfedilen sıfat.

Salak yapmak ne demek?

(bkz: salaga yatmak) ise anlatilmak istenen; kisaca ayak yapmak denebilir. diger bir versiyonu da; “oyle bir hareket yapmak ki karsindakinin salaklasmasi”, ” salak etmek ” falan olabilir. ebeveynlerin bazen cocuk niyeti ile kalkistiklari ancak istenmeyen sonuclar nedeni ile facia ile sonuclanan eylem.

Manyak argo mu?

tüne’ gibi asla telafuz edilmemesi gereken çirkin ifadelerin biplenmeden verildiği ve bunun yanı sıra sürekli olarak, ‘salak, manyak, ulan’ gibi argo kelimelerin kullanıldığı belirlendi.

Zır deli olmak ne demek?

sıf. (Kuvvetlendirme benzer hecesi zır ile zır + deli ) Aklını tamâmen yitirmiş kimse, çılgın.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *