Rojin Ne Demek?

Rojin ne demek turkce?

Kürtçe kız isimlerinden birisi olan Rojin, 2 farklı anlama sahip olmaktadır. Rojin isminin ilk anlamı sahip olan olmaktadır. İsmin diğer anlamı ise gün ışığı manasına gelmektedir.

Rojda Kürtçe ne demek?

Etimolojik kökeni ve anlamıDüzenle Rojda “Roj” ve “da” kelimelerinden oluşturulmuş kürtçe kökenli kız çocukları için kullanılan bir addır. Rojda ” gün doğumu, günesin atması, güneşin doğuşu” anlamına gelmektedir.

Lorin ismi ne anlama geliyor?

Lorin, ‘Aydınlık’ anlamına gelmektedir. Diğer bir taraftan aydınlık olarak mecazi bir yapıda ele alındığını söylemek mümkün. Yani herhangi bir kişinin geleceğin aydınlık olduğunu temsil ediyor.

Helin ismi ne anlama gelir?

Helin Türkiye’de yerleşik olarak bilinen ve Kürtçe üzerinden gelmiş güzel bir isimdir. Kürtçe üzerinden Türkçe anlamına bakıldığı zaman, ‘Kuş yuvası’ anlamına geldiği görülmektedir. Helin İsminin Anlamı Helin isminin Türkçedeki anlamı kuş yuvası olarak öne çıkıyor.

Roj Kürtçe ne demek?

İçinde rojbaş geçen Türkçe ve Kürtçe örnek cümleler Rojbaş kelimesi Kürtçe ” roj ” ve “baş” kelimelerinden oluşan birleşik bir isimdir. ” Roj ” tek başına “gün ve güneş” anlamlarına gelmektedir.

Mizgin ismi ne anlama gelir?

Mizgin ismi müjde demektir. Muştu, muştuluk anlamına karşılık gelir. Sevindirici haber, sava, erim, beşaret anlamları vardır. Müjde sevindirici bir haber verilirken söylenen sözdür.

Jiyan anlamı ne demek?

Jiyan isminin anlamı: Yaşam, hayat.

You might be interested:  Bio Ne Demek? (Question)

Zazaca Lorin ne demek?

Lorîn ismi ninni söylemek anlamına gelmektedir.

Lalin ismi Kur’an’da geçiyor mu?

LALİN KUR ‘AN-I KERİM’DE GEÇİYOR MU? Lalin ismi Kur ‘an-ı Kerim’de geçmiyor.

Türkiyede Helin ismi kaç kişide var?

Türkiye’de Aralık 2018 itibariyle tam olarak 2.435 tane Helen ismini kullanan insan bulunuyor. Tüm isimler içinde sırada. Yani Türkiye’de her kişiden biri Helen. İstanbul’da ise toplam 343 tane.

Yankı ismi ne anlama gelir?

Sesin bir yere çarpıp geri dönmesiyle duyulan ikinci ses, ses yansıması Erkek ve kadın adı olarak kullanılır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *