Rojbaş Ne Demek?(En iyi çözüm)

Kürtçe’de Roj baş ne demek?

rojbaş teriminin Kürtçe Türkçe sözlükte anlamı günaydın! iyi günler!

Roj ne anlama geliyor?

Etimolojik kökeni ve anlamıDüzenle Rojin ” Roj ” ve “in” kelimelerinden oluşturulmuş kürtçe kökenli kız çocukları için kullanılan bir addır. Roj “gün, güneş” anlamına gelmektedir.

Günaydın kürtçe nasıl denir?

Rojbaş ve Roja we bı xer bı olarak söylenebilir. Günaydın için Kürtçe’de en sık kullanılan ifade Rojbaş ve Sıba we bı xer bı’dır.

Rojbas Gule ne demek?

kürtçe’de günaydın veya iyi günler anlamına gelir.

KUZI Keri ne?

kürtçe “eşeğin amı” manasına gelir. ayrıca gündelik hayatta, hoş olmayan durumları anlatmak için kullanılır. misal: “dün gece çok içtim, baya kuzi keri oldum” gibi.

Delalamin kürtçe ne demek?

Delalamın = Değerlim Çavreşamın = Kara Gözlüm Şerinamın = Tatlım Xezalamın = Ceylanım Dilemın = Kalbim, Gönlüm Kaderamın = Kaderim Rehinya Çavemin = Gözümün Nuru Hasrateamın= Hasretim Hebunamın = Varlığım Behna dilemin = Nefesim Şahiya dilemin = Kalbimin dermanı Birinamın = Yaram Birina dilemın = Kalp yaram Jinamın =

Biji kürtçe ne demek?

yaşasın anlamına gelen kürtçe ünlem.

Kürtçe Gül ne demek?

Gul kürtçe kökenli olup, günük kürtçe konuşma dilinde kullanilan sıradan bir sözcüktür. ” Gül “, çiçek gibi anlamlara gelmektedir.

Roj Roja ne demek?

doğru yazılışı ” roj roja biratiyê ye” olan kürtçe cümle. ”gün kardeşlik günüdür” anlamına gelir. an itibariyle roj rojabratiye hastagı ile twitter’in gündemidir. genellikle kürtler öldürülünce veya katledilince akla gelendir, böyle durumlarda kullanıldığı zaman samimiyetini yitiren bir ifadedir.

You might be interested:  Pc Ne Demek? (Question)

Fransizcada Günaydın ne demek?

Fransızca dilinde günaydın karşılığı olan “bonjour” dilimizde “boncur” olarak okunmaktadır.

Kürtçe Sen ne yapıyorsun ne demek?

Türkçe ne yapıyorsun? kelimesi Kürtçe çıtki veya tu çi dıkî anlamına gelmektedir.

Zazaca da günaydın ne demek?

Zazaca Sözlük on Twitter: ” Günaydın: Şodıro xêr! Şodırê şıma xêr bo! Sabah: ŞODIR (standart), SODIR (Dersim)” / Twitter.

Rojbaş hangi dilde?

Kürtçede ‘Günaydın veya Tünaydın’ anlamına gelmektedir. Kelimenin telaffuz edilişi Rojbaş şeklindedir. Kürt dilinde ‘Günaydın’ pek çok çeşitte söylenmektedir. Roja we bi xêr be kelimeleridir.

Spas dıkım Kurtcede ne demek?

kürtçe teşekkür ederim anlamına gelen kelime.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *