Racon Ne Demek? (Question)

Racon kime kesilir?

Racon kesmek, aynı zamanda sokakta boy göstermek isteyen külhanbeylerin nara atmalarına da denir. Bu naralar çoğunlukla o dönemlerin meşhur kantolarının değişikliğe uğratılmış hali olabileceği gibi, sonu herkesin bildiği beylik şekliyle, “Heyt! Var mı bana yan bakan!” nidasıyla biter.

Racon argoda ne demek?

Racon kelimesinin anlamı ne? argo. 1. Yol yordam, yöntem, usûl, âdet: “Bu işin raconu böyle.” Öğren, racon “yol, erkân” demektir (Ahmet Râsim’den).

Racon argo mu?

Argo bir sözcük olan racon, daha çok ”bitirim” olarak nitelendirilen kişiler için geçerli olan kuralları kapsar. Bunun dışında kelime yol, usul ve erkan gibi anlamlara da gelir.

Racon ne demek TDK?

1) görünüşe göre hüküm vermek; 2) gösteriş yapmak: “Hayati ortaya atılır, tosunca raconu keser ya da dövülürdü.” -H. R. Gürpınar.

Eldivensiz racon kesilir mi?

Zula’ya göre eldivensiz racon kesilmez arkadaşlar. Tabii ki Zula’yı indirip para yatırdıktan sonra eldiven kiralayıp racon kesebiliriz.

Racon ne demek ekşi sözlük?

delikanli agizlari’nin temel taslarindan biridir. gosteris,hava atmak manasinda da kullanilan bir kelime racon underground etiktir belki de. kurtlar vadisi ve deli yurek gibi dizilerde kesilen sey.

Kabadayı ne demek?

KABADAYI Nedir Anlami Eskiden kabadayılar ağırbaşlı, fenalıktan kaçınır, iyiliği sever insanlar oldukları için muhitlerinde hürmet görürlerdi. (O.T.D.S. ) * Kimseden korkmaz görünerek şuna buna meydan okuyan kimse, yiğit taslağı.

You might be interested:  Poyraz Ne Demek? (Correct answer)

Italyanca racon ne demek?

Racon: İtalyanca ragione “akıl, mantık, aklı selim, usul, düzen” demektir. Latince ratio “oran,gerekçe,akıl,mantık” sözcüğünden evrilmiştir.

Racon adam ne demek?

Racon, kendini mafya zanneden paronayakların işine gelen şey demektir..

Racona ters mi ne demek?

normal ölçüler sınırları içerisinde kalmayan durum.

Iş kesmek ne demek?

İş kesmek. ‘Yaramazlık yapmak, oyalamak, uğraştırmak’ anlamlarındadır, genellikle çocuklar için kullanılır. Cümle İçinde Kullanalım: ‘Amat zaten bi seel işim var bi de sen iş kesme bak çocuk!’

Ümidini kesmek nedir?

➡ Ümidini kesmek deyiminin anlamı:Artık ummaz olmak, olacağını beklememek, kavuşamayacağını anlamak.

Çalımı ne demek?

Toplu ya da topsuz şekilde bir oyuncunun rakip oyuncuyu geçmesi,üstünlük kurması. Beden Eğitimi ve Spor Terimi Olarak Çalım: Bir oyunda toplu veya topsuz olarak yapılan rakibi yanıltıcı ve etkisiz hâle getiren ayak ve vücut hareketleri.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *