Prezentabl Ne Demek?

Prezente etmek, sunmak, arz etmek, düzenli hale getirmek manasında kullanılan bir fiildir. Bu fiilden türetilmiş olan prezentabl ise sıfat olarak kullanılır. Sunuma hazır, derli toplu, düzgün giyinen kişi anlamına gelen prezentabl, iş ilanlarında da sıklıkla kullanılan bir terimdir.

Prezantabl personel ne demek?

İş görüşmelerinde işveren veya işe alım yetkilisi içten içe süzer ve gözden geçirir. Aslında prezantabl olmak giyim – kuşam, oturma – kalkma adabı ve düzgün konuşma gibi özelliklerin bir arada ahengidir. Kullanılan kelime farklı olsa da aslında yıllardır aranılan bir özelliktir.

Prezantabl bayan ne demek?

sarışın, alımlı, cilveli, mini etekli, şirketin marka değerini yükseltme babında görev alan emekçi kadınlara verilen addır. son yıllarda çıkan kavramdır. pahalı yemeklerle beslenirler. pahalı hediyelerden hoşlanırlar.

Prezentabl ne demek TDK?

Prezantabl, sunulabilir durumda olan anlamını taşımaktadır. Bir hazırlık yaptığımızda, hazırlığı tamamladığımız durumda prezantabl kelimesini kullanabiliriz. Diğer yandan prezantabl kelimesi, derli toplu ve düzenli kelimelerinin yerine de kullanılabilmektedir. Bu özellik prezantabl kelimesi ile ifade edilebilir.

Presentable eleman ne demek?

turkce’ye direkt cevrildiginde ‘sunulabilir’ anlamina gelen kelimecik.. iş ilanlarında en çok aranan nitelik. “albenisi olan” yazamayan dış görünüşe önem verenler sendikasının uydurduğu “albenisi olan” teknik terim.

Prezentabl kişilik nedir?

Kişinin giyim kuşamı ve imajı ile direkt olarak ilgili olan prezentabl görünüş olarak göze rahatsızlık vermeyen bir imaja sahip olmaktır. Türkçe karşılığı sunulabilir manasına gelen prezentabl, özellikle hizmet sektörü ve plazalarda aranan bir numaralı özelliktir.

You might be interested:  Kreatinin Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Prezentabl kişi ne demek?

Sunuma hazır, derli toplu, düzgün giyinen kişi anlamına gelen prezentabl, iş ilanlarında da sıklıkla kullanılan bir terimdir.

Prezantabl hangi dil?

Prezantabl, Fransızca présentable kökünden gelmektedir.

Prezantabl ilişki ne demek?

Prezantabl kelimesinin sözlük anlamı “Bakımlı, düzenli, özenli” gibi kelimelerle karşılık bulmaktadır. İş hayatındaki bu şık kelime, CV ile eşzamanlı olarak hayatlarımıza girdi.

Seküler kadın ne demek?

Seküler, dinden bağımsız, dinî ya da ruhanî olmayan; manastır düzeninin bir parçası olmayan.

Referans ne anlama gelmektedir?

İş başvurularında referans, sizi tanıyan, hakkınızda ve çalışma şeklinizle ilgili bilgi sahibi olan ve istendiğinde iş başvurusu yaptığınız kişilerin görüşebileceği kişilere deniyor. Referans istenmesinin en önemli nedeni, sizin kişisel özelliklerinizden çok nasıl bir çalışan olduğunuzun merak edilmesi.

Prezentabl ingilizce ne demek?

– Derli toplu, düzenli.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *