Portal Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Portal ne demek TDK?

TDK ‘ya göre anlamı merak edilen kelimelerden biri de portal kelimesidir. Portal kelimesi TDK ‘ya göre ana kapı anlamındadır.

Portal nedir ne demek?

Portal, diğer internet sitelerine bağlantıların, genellikle alfabetik olarak listelendiği site. Portal sözcüğü İngilizce kökenli olup ana kapı anlamına gelir. Pek çok içeriği bir arada bulunduran internet siteleri için kullanılır.

Portal açmak ne demek?

Özellikle internet kullanıcılarının bağlantı gerçekleştirdikleri vakit, girdikleri web sitesi internette açılan bir kapı olarak öne çıkıyor. Bu da internet dünyasında portal olarak ifade edilir.

Tıp dilinde portal ne demek?

Tıp dilindeki portal karaciğerdeki bağırsaklardan karaciğere kanı nakleden büyük damara ait kapı anlamındadır. Her iki anlamı da kapı olarak kullanılır.

Portal dolaşım ne demek?

Oksijence fakir olan kanın karın boşluğundaki tek organlardan gelmesi ile birlikte Karaciğer duvarından geçip karaciğere gelmesi, daha sonra da alt ana toplardamar ile sağ kulakçığa açılması olayıdır. Kısaca oksijenli kanı vücuda, kirli kanı da kalbe taşır.

Portal nedir bilimkurgu?

Astronomi daha açık bir deyişle, yörüngesel cisimleri ve Dünya atmosferinin dışında gerçekleşen, yıldızlar, gezegenler, kuyruklu yıldızlar, kutup ışıkları, galaksiler (gökadalar) ve Kozmik mikrodalga arka plan ışıması gibi gözlemlenebilir tüm olay ve olguları inceleyen bilimdalıdır.

Portal mimari ne demek?

Önemli yapıların cephelerinde yer alan ve bu yapının mimari üslubunu simgeleyen anıtsal giriş kapısı, taç kapı. Binaların büyük ana giriş kapısı.

You might be interested:  Piksel Ne Demek?

Portal yapmak ne demek?

Portal; Ana kapı anlamındadır. Pek çok içeriği bir arada bulunduran internet sitelerine denmektedir. Canlı haberler, söyleşi odaları, elektronik posta, alışveriş, çeşitli rehberler vb. gibi bir çok bölüm aynı anda yer alabilmektedir. Genel olarak portallar içerik ya da bilgi sağlamaya yönelik oluşturulmaktadır.

Portal ne demek tarih?

Tarih, araştırma alanı olarak, insan kayıtlarına, yazılı ya da sözlü kaynaklara dayanır. Tarihi bilgi, geçmişteki olaylara ilişkin bilinenlerin, tarihe ilişkin güncel düşünce çerçevesiyle yorumlanmasıyla oluşur.

Portal ne demek ekşi sözlük?

girdin mi her bi yere ulasabilmeni sagliyacagini iddia eden web sitesi. chat, forum, mail, haber, magazin, hede hodo sekli. yahoo, altavista, excite, cnn, msnbc de guzide portallarimizdandir.

Iş portalı nedir?

Şirket Portalı, şirketinizin bir çalışanı olarak bu kaynaklara güvenli bir şekilde erişmenizi sağlayan uygulamadır. Bu uygulamayı kullanmadan önce BT yöneticinizin iş hesabınızı ayarladığından emin olun. Şirketinizin bir Microsoft Intune aboneliği de olmalıdır.

Web portalı faaliyetleri ne demek?

Web portalı, çalışanlara, müşterilere ve tedarikçilere bilgiye tek bir erişim noktası sağlayan web tabanlı bir platformdur. Bu portallar dinamik bir içeriğe sahiptir, yani kullanıcı bu portalları her ziyaret ettiğinde içerik değişiklik gösterir.

Kaval ne demek tıp?

Kaval kemiği (veya tibia), omurgalıların bacaklarında dizin altındaki iki kemikten (diğeri fibula) daha iri ve dayanıklı olanıdır ve dizi ayak bileğine bağlar.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *