Plaza Ne Demek?(Çözünme)

Plaza Türkçede ne anlama gelir?

Plaza kelimesinin Türkçe karşılığı İŞ MERKEZİ kelimesidir. Plaza kelime anlamı olarak; çalışma alanı için ayrılmış geniş alanlardır. Türkçe ‘de karşılığı iş merkezidir. İspanyolca kökenli bir sözcüktür.

Sempatik ne demek TDK?

Sempatik Türkçeye yerleşmiş Fransızca kökenli bir kelimedir. Bu kelimenin temel anlamı ise TDK üzerinden, ‘sıcakkanlı’ anlamıyla bizi karşılıyor. Samimi ve sıcakkanlı insanlar için dile getirilen bir kelimedir. Sempatik kelimesi Türk Dil Kurumu’na göre, ‘sıcakkanlı kimse’ biçiminde ifade ediliyor.

Periyot nasıl yazılır TDK?

Periyot kelimesi TDK için bir olgunun belirli aralıklar ile tekrarlanması olarak geçmektedir. Düzenli şekilde tekrarlanan olaylarda periyot kelimesi kullanılmaktadır. Aynı zamanda belirli mekanları tarif etmek için de yer belirleme olarak periyot kelimesi karşımıza çıkmaktadır.

Orjinal kelimesinin Türkçe karşılığı nedir?

ORİJİNAL KELİME ANLAMI NEDİR? Türk Dili Kurumu sözlüğüne göre; kelime çeşitli anlamlarda kullanılmaktadır. Orijinal sözcüğü; özgün, otantik, alışılagelenden daha değişik, şaşırtıcı nitelikte olan, fabrikası tarafından yapılan, taklit olmayan araç ve gereç anlamına gelmektedir.

Diskalifiye Türkçe ne demek?

Diskalifiye kelimesi Türkçe ‘de “yetkisini kaldırmak, devre dışı bırakmak” anlamına gelir. Bu sözcük İngilizce qualify “yetkilendirmek” fiilinden di+2 önekiyle türetilmiştir.

Etap ne demek TDK?

etap, -bı anlamı is. sp. 1. Aşama. 2. Adım.

You might be interested:  Müşterek Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Sempatik dil nedir?

Sempati ise; karşımızdaki kişi ile o duyguyu, hissi, derinlemesine hissetme sanki kendisi yaşıyormuş gibi yaşamasıdır ve karşıdaki kişi ile duygudaşlık oluşturmasıdır ve bu karşıdaki kişiye şifa gibi gelebilir.

Sempati beslemek ne demek?

yakin bulmak,sevgi beslemek. hoşlanmak, ilgi duymak.

Empati ve sempati ne demek?

Diğerlerinin o an ne hissettiği veya düşündüğünü, kendi duygu ve düşüncelerinden bağımsız olarak anlayabilme kapasitesidir. Empati, bir duyguyu diğer kişi “ile” birlikte yaşamak iken, sempati bir duyguyu diğer kişi “için” yaşamaktır. Birinde diğer kişinin duygusu tahmin edilirken, diğerinde aynen hissedilir.

Periyot zamanı nedir?

iki sıkışma veya iki gevşeme bölgesi arasındaki zaman süresine yada bir titreşim için geçen süreye denir. birimi saniyedir. fransızca periyot (periode) sözü, “devir, devre” anlamındadır. bu söz yerine kullanılmak üzere dilimizde dönem ve devir kelimeleri bulunmaktadır.

Sinerji ne demek tahmin?

Sinerji Nedir? Sinerji aynı zamanda ve aynı sonuca ulaşmak için ortaya çıkarılan uyumlu ve ortak güç olarak açıklanmaktadır. Aynı hedef doğrultusunda farklı kişilerin ortak bir çabada bulunması sinerji kavramının bir özetidir.

Periyot ve frekans ne demektir?

Frekans veya titreşim sayısı bir olayın birim zaman (genel olarak 1 saniye) içinde hangi sıklıkla, kaç defa tekrarlandığının ölçümüdür, matematiksel ifadeyle çarpmaya göre tersi ise periyot olarak adlandırılır.

Orjinal kelimesi Türkçe mi?

Orijinal kelimesi dilimizde sıklıkla karşımıza çıkan sözcükler arasındadır. Orijinal, Fransızca dilinden Türkçe ‘mize geçmiştir.

Orjinal kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Günlük hayatta sıklıkla kullandığımız benzersiz kelimesi de özgün ve orijinal sözcükleri ile eş anlamlıdır.

Fast food un Türkçe karşılığı nedir?

Fast food; (ya da ayaküstü yemek) kısa sürede hazırlanan ve seyyar satıcılarda, büfelerde ve restoranlarda hemen tüketmek veya paket yapılmak üzere satışa sunulan yiyecek. İngilizce fast food kavramı Türkçeye birebir “çabuk yemek” olarak çevrilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *