Piraye Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Piraye ismi bir kız ismidir. Piraye anlam olarak süs ve ziynet anlamlarında kullanılmaktadır. Eski edebi eserlerde ve romanlarda bu isme rastlanılmaktadır.

Piraye Kuran’da geçiyor mu?

Piraye İsmi Kur’an’da Geçiyor mu? Farsça kökenli olan Piraye ismi Kur’an ‘da geçmiyor.

Türkiyede kaç kişinin ismi Piraye?

Piraye İsmi Hakkında Bilgiler Piraye isminin cinsiyeti: Kız. İsmin renk sembolü: Pembe. Türkiye ‘deki kişi sayısı: 2335.

Liya ne anlama gelir?

LİYA İSMİNİN ANLAMI NEDİR? Sabırlı, sabrın en iyisi ve sabrın en güzeli anlamlarını taşımaktadır. Liya ismi modern isimler kategorisinde de yer almaktadır.

Piraye Erdoğan kimdir?

1966 yılında İstanbul’da doğdu. Üsküdar Amerikan Kız Koleji ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirerek tamamladığı tahsil hayatından sonra, reklam sektöründe 28 yıl çalıştı.

Piraye Hanım kimdir?

Piraye, ya da tam adıyla Hatice Piraye Altınoğlu (23 Aralık 1906, Bursa – 21 Mart 1995, İstanbul), Türk şair Nâzım Hikmet’le 1935-1951 yılları arasında evli kalmasıyla bilinen kadındır.

Vera ismi ne anlama gelir?

Vera isminin anlamı, arka, arkası, sonrası olarak Arapça kaynaklarda yer almaktadır. Vera isminin diğer anlamları ise; Haramdan kaçınmak için sakıncalı durumlardan uzak durmak. -Takva, ittika.

Zümra ne anlama gelir?

Zümra isminin kelime anlamlarında güzel, iyi, ahlaklı, cesur, yiğit, yürekli, zeki ve bilgili kadın anlamları vardır. Zümra isminin sözlük anlamları arasında ise yine kelime anlamları arasında olan güzel, iyi, ahlaklı, cesur ve yürekli anlamları vardır.

You might be interested:  Sevişmek Ne Demek?(En iyi çözüm)

Zeynep ismi ne anlama gelir?

Zeynep, Arapça Zeyneb (زينب) isminin Türkçeye yerleşmiş halidir. Türkçe anlamı ‘babasının süsü (ziyneti)’ demektir. Zeynep; Arapçada, Zeyn (süs) ve Eb (baba) kelimelerinin birleşmesinden oluşmuştur.

Liya Kürt ismi mi?

Liya ismi Arapça kökenli bir isim olup kız çocuklarına verilmektedir. Liya isminin anlamı, sabırlı, sabrın en iyisi, sabrın en güzeli ve en sabırlı olarak ifade edilmektedir.

Liya hangi dilde?

Kız çocuklarına verilen isim olan Liya, Arapça kökenlidir. Kur’an-ı Kerim’de ise yer almamaktadır. Arapça’da Hz. Yakup’un eşi olan Leya Hatun’dan geldiği belirtilmektedir.

Liya Türk ismi mi?

Arapça kökenli bir isim olan Liya, kız çocuklarına verilmektedir.

Seyirin yazarı Piraye kimdir?

‘ Seyir ‘ son zamanların en çok satan ve konuşulan kitabı. Yazarı Piraye Erdoğan, Üsküdar Amerikan Kız Koleji’ni, ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirmiş. Kitabı ve programlarıyla da yol gösterip, daha sağlıklı, mutlu bir hayat için çözdüklerini paylaşıyor.

Piraye Erdoğan nereli?

1966 yılında istanbul’da doğdu. üsküdar amerikan kız koleji’ni bitirdikten sonra, istanbul üniversitesi işletme fakültesi’nden mezun oldu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *