Pezevenk Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Pezevenk TDK ne demek?

PEZEVENK: Gizli ve yasal olmayan cinsel ilişki öncesinde aracılık eden kimse, dümbük, godoş, muhabbet tellalı, kavat, astik, dasnik.

Pezevenk eski turkcede ne demek?

kavvad. Arsız, pezevenk, deyyus, kaltaban, gayretsiz.

Pezemenk küfür mü?

13. Pezevenk. Bizim ‘kadın pazarlayan kişi’ anlamında kullandığımız kelime aslen Farsçadır ve ‘kapı tokmağı’ veya ‘sürgü’ anlamına gelir. Türkçeye ‘kapıda bekleyen adam’ olarak geçmiş ve sonunda bu anlamı kazanmıştır.

Godoş kadın ne demek?

dürzü,gavat. nefis bir söylenişi olan kelime.arkadaşlar arasında şakalaşmak için kulanılır genelde.söylenen kişiyi rahatsız etmez. sevgilisinin eski sevgilisyle kanka olabilen erkek. eşini kıskanmayan hayvan nasıl domuzsa insan olunca da adı godoş yada gavat oluyor.

Pezevenke mi Pezevenge mi?

pezemenk. pezerenk. poi zenk yani pehlevice de yol gösteren. Pezevenktir, Küfür ederken pezzevenk olarak kullanıldığı da bilinir.

Godoş ne anlama geliyor?

enişte-teyze-kuzen üçlemesinin lucky isimli köpeklerine genel hitap şekli. hayvanın ne günahı var ki diye düşünmeme sebep verir, diğer yandan da çok gülerim.

Aptal küfür mü?

Örneğin: Salak kelimesi 1980’li yıllara kadar en adi ve büyük bir küfür sayılırken şimdi günümüzde o kadar da etkili bir kelime değildir ve küfrün derecesi kişiden kişiye değişebilir.

Küfürlü konuşmak günah mı?

Kötü sözlü olmak müminlik sıfatıyla bağdaşmaz. Küfür etmek günahtır. İslam dini muhataplarımızla hoş muamele ve diyaloglar içerisinde bulunmamızı emreder.

IQ ne demek küfür?

Intelligence kelimesinin Türkçe karşılığı zekadır. Quotient ise kat sayı ve değer anlamına gelir. IQ kelimesi yerine zeka katsayısı sözcüğü kullanılabilir.

You might be interested:  Imarlı Ne Demek? (Correct answer)

Lavuk kelimesi ne anlama gelir?

Lavuk kelimesi Türkçe’de “oğlan çocuğu” anlamına gelir. Kürtçe (Kurmanci) lawik “oğlan çocuğu” sözcüğünden alıntıdır. Kürtçe sözcük Kürtçe (Kurmanci) law “oğlan, oğul” sözcüğünün küçültme halisidir.

Jigolo ne demek TDK?

Geçimi yaşlı ve zengin bir kadın tarafından sağlanan genç, erkek sevgili, tokmakçı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *