Pezeveng Ne Demek?(Çözünme)

Pezevenk TDK ne demek?

PEZEVENK: Gizli ve yasal olmayan cinsel ilişki öncesinde aracılık eden kimse, dümbük, godoş, muhabbet tellalı, kavat, astik, dasnik.

Pezeceng ne demek?

Zevk ve eğlenceye düşkün (kimse).

Pezemenk küfür mü?

13. Pezevenk. Bizim ‘kadın pazarlayan kişi’ anlamında kullandığımız kelime aslen Farsçadır ve ‘kapı tokmağı’ veya ‘sürgü’ anlamına gelir. Türkçeye ‘kapıda bekleyen adam’ olarak geçmiş ve sonunda bu anlamı kazanmıştır.

Pezepenk ne demek?

FARSÇA ‘PEJAVEND’ KELİMESİNDEN GELDİĞİ SÖYLENİR. O DİLDEKİ ANLAMI ‘KAPI TOKMAĞI’ VEYA ‘SÜRGÜ’ İMİŞ. TÜRKÇEYE DE “KAPIDA BEKLEYEN ADAM” ANLAMIYLA GİRMİŞ.

Godoş kadın ne demek?

dürzü,gavat. nefis bir söylenişi olan kelime.arkadaşlar arasında şakalaşmak için kulanılır genelde.söylenen kişiyi rahatsız etmez. sevgilisinin eski sevgilisyle kanka olabilen erkek. eşini kıskanmayan hayvan nasıl domuzsa insan olunca da adı godoş yada gavat oluyor.

Pezevenke mi Pezevenge mi?

pezemenk. pezerenk. poi zenk yani pehlevice de yol gösteren. Pezevenktir, Küfür ederken pezzevenk olarak kullanıldığı da bilinir.

Pezo kime denir?

Gizli ve yasal olmayan cinsel ilişki öncesinde aracılık eden kimse, dümbük, godoş, muhabbet tellalı, kavat, astik, dasnik.

Aptal küfür mü?

Örneğin: Salak kelimesi 1980’li yıllara kadar en adi ve büyük bir küfür sayılırken şimdi günümüzde o kadar da etkili bir kelime değildir ve küfrün derecesi kişiden kişiye değişebilir.

Küfürlü konuşmak günah mı?

Kötü sözlü olmak müminlik sıfatıyla bağdaşmaz. Küfür etmek günahtır. İslam dini muhataplarımızla hoş muamele ve diyaloglar içerisinde bulunmamızı emreder.

You might be interested:  Ambiyans Ne Demek?(Çözüm bulundu)

IQ ne demek küfür?

Intelligence kelimesinin Türkçe karşılığı zekadır. Quotient ise kat sayı ve değer anlamına gelir. IQ kelimesi yerine zeka katsayısı sözcüğü kullanılabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *