Okey Ne Demek? (Question)

Okey İngilizce ne demek?

okey {ünlem} okay {ün.}

Okey evet demek mi?

Okey kelimesi Türkçe’de ” evet, tamam” anlamına gelir. sözcük İngilizce ol korekt [all correct] deyiminden türetilmiştir.

Plaza’nın Türkçe karşılığı nedir?

Plaza kelimesinin Türkçe karşılığı İŞ MERKEZİ kelimesidir. Plaza kelime anlamı olarak; çalışma alanı için ayrılmış geniş alanlardır. Türkçe ‘de karşılığı iş merkezidir. İspanyolca kökenli bir sözcüktür.

Okeylemek Türkçesi nedir?

dil derneği tarafından “olurlamak” şeklinde karşılık önerilen sözcük.

Hey are you okey ne demek?

Hey, are you ok? Hey. İyi misin?- Tamam?

Yabancılar okey oynar mı?

Kökleri dominoya dayanan okey, Türkiye’de ve yurt dışındaki Türk toplulukları arasında oldukça popüler olan bir oyundur.

Yazismada k ne demek?

9K yazılışı 9000 sayısını ifade eder. K her zaman yazılan sayının 1000 ile çarpılma işlemidir. Rakamların karmaşık durmaması adına böyle bir sistem kullanılıyor.

Tamam ok nedir?

seri komutlar veya öneriler söz konusu olduğunda, onaylamak amacıyla; duyulan her cümleye karşılık olarak söylendiği de gözlemlenmiştir. -işte hede hödö. – tamam ok.

Etap ne demek TDK?

etap, -bı anlamı is. sp. 1. Aşama. 2. Adım.

Bone ne demek TDK?

a. Düz veya kıvrımlı her çeşit yumuşak kumaş vb. maddeden yapılan başlık.

Motivasyon ne demek TDK?

1. Harekete getirme, harekete sevk etme. 2. İtici kuvvet, harekete yöneltici içsel güç.

You might be interested:  Arkeolojik Ne Demek?

Mantalite nedir Türkçesi?

Mantalite Fransızca kökenli bir sözcüktür. İsim olarak kullanılan mantalite kelimesinin anlamı anlayış, düşünce gücü demektir.

Çek etmek ne demek?

Çek etmek kalıbının yazı olarak karşılığı yoktur. Yazı olarak ‘Kontrol etmek ‘ kullanılır. İngilizce’deki Check kelimesinin kulakta yarattığı sempati ile her kesimde günlük hayata girmiş bir kavramdır.

Start verildi ne demek?

Start kelimesinin Türkçe karşılığı “başlamak”tır. Start ingilizce bir kelimedir. Bu kelime maalesef zamanla bizim dilimizde de kullanılır hale gelmiştir. Bir şeye başlarken ” start verdik” gibi cümleler kullanıldığını hem medyadan hem de edebi dilden duyabiliriz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *