October Ne Demek?

October ne demekti?

October kelimesinin Türkçe karşılığı Ekim’dir. Tıpkı September kelimesinde olduğu gibi Latince bir kelimenin sonuna ”ber” eki getirilerek türetilmiştir. Latincede ‘Octo kelimesi ”Sekiz” demektir.

Otobar ne demek?

otogar ne demek? Şehirler arası çalışan motorlu taşıtların yolcularını aldıkları ve indirdikleri yer, garaj.

10 October hangi ay?

October hangi ay sorusunun cevabı ise yılın onuncu ayı olan Ekim’dir. Ekim ayı ingilizce dilinde October olarak ifade edilmektedir. Sonbahar mevsiminin ikinci ayı olan Ekim ayı aynı zamanda da yılın 10. aydır.

Oktober hangi aydır?

October kelimesinin kısa yazımı Oct şeklindedir. Yani October veya Oct kelimeleri Ekim ayı olarak bilinmelidir. Ekim ayını İngilizce olarak öğrenmek isteyenler October ve Oct kelimesini unutmamalıdır.

October Ekim mi?

Ekim, Gregoryen Takvimi’ne göre yılın 10. ayı olup 31 gün çeker. Ekim adının İngilizce karşılığı olan ” October “, Latince 8 anlamına gelen “octo” dan gelir.

What is the date today ne demek?

What’s the date today? Bugünün tarihi nedir?

October den sonra ne gelir?

Say, January (January), February (February), March (March), April (April), May (May), June (June), July (July), August (August), September (September), October ( October ), November (November), December ( December ).

Nov İngilizce hangi ay?

November kelimesi İngilizce bir kelime olmakla birlikte ay bildirmekte olan bir kelimedir. November kelimesinin Türkçe karşılığı Kasım ayı olarak söylenebilir. Kasım ayı yılın 11. ayıdır. Kasım ayından önce Ekim ayı gelmektedir.

You might be interested:  Racon Ne Demek? (Question)

August hangi ay demek?

Ağustos ayının İngilizcesi August olduğu için kısaltması da Aug olmaktadır.

1 February hangi ay?

Şubat ayının karşılığı olan İngilizce February kelimesi kısa olarak Feb şeklinde yazılmaktadır. Yani İngilizce olarak Feb gördüğünüz zaman bunun şubat ayı olduğunu bilmelisiniz.

Wednesday ne zaman?

Wednesday Türkçesi çarşamba günü demek.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *