Nayino Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Nayinonun anlamı ne?

Nayino, Rumca kökenli bir sözcüktür. Genelde erkekler tarafından kullanılan bu sözcük; sevgilim, sevdiceğim, bir tanem anlamlarına gelir. NAYİNOMA NE DEMEK? Nayino, daha çok Karadeniz türkülerinde denk geldiğimiz kelime ‘nayinoma’ şeklinde de kullanılmaktadır.

Narino Lazca ne demek?

Nayino TDK kelime anlamı hakkında bilinmesi gerekenler. Nayino Lazca kökenli olarak bilinen ancak Rum kökeninden gelen bir kelimedir. Türkçe olarak karşılığına bakıldığında ise ‘sevdiğim, sevdiceğim’ şeklinde yer aldığı görülüyor. Bu anlamı üzerinden Türkçede tek başına ya da farklı cümleler ile kullanılabilir.

Nayinoma kurbanı ne demek?

” nayinoma kurbani ” başlığındaki entrylerin metinlerinde arama yapar. lazca bir kelime olup; kurban olduğum sevdiğim, sevdiğime kurban olurum gibi anlamlara gelir. ayrıca karmate nin “nayino” şarkısında da geçen, anlamı yerini bulunca da çok başka olan söz öbeğidir.

Lazca Efuli ne demek?

Lazca bir kelime olan efulim Türkçede yarim, sevgilim anlamlarına karşılık gelir.

Lazca Şurişkimi ne demek?

Şurimşine Kitap Açıklaması “Şurimşine mi?” “Evet, o.” ” Lazca; canımın içi, sevgilim demek.”

Lazca da sevgilim ne demek?

❁ on Twitter: ““Şurimşine” ne güzel bir kelime. Lazca; canımın içi, sevgilim anlamına geliyormuş.” / Twitter.

Nayino ne demek eksi sozluk?

Nayino, Karadeniz bölgesinde sık kullanılan bir hitap sözüdür. Genelde erkekler tarafından kullanılan bu sözcük, sevgilim, sevdiceğim, bir tanem anlamına gelir.

You might be interested:  Zammı Sure Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Lazca sen benimsin ne demek?

Si şk’imi ore do ma sk’ani. Sen benimsin ben senin. Va memaşk’u oropa-sk’anik ma.

Nayino söz müzik kime ait?

İlk beste çalışması olan ” Nayino “; Karadeniz müziğinin en popüler eserleri arasına girdi. Türkçe’nin yanında Rumca bestelere de imza atabilen ve pek çok bestesi televizyon dizilerinde yer alan Baltacı, 2013 yılında “İkorona” adlı eserin de söz ve müziğini yazmıştır.

Bandır Efulim ne demek?

Buna karşılık bu kelime ile Karadeniz yöresine ait şarkılarda sık sık karşılaşılmaktadır. Ünlü sanatçıların da şarkı ve konserlerinde bu kelimeye yer açtığı gözlemlenmektedir. Efulim Ne Demek? Bu kapsamda efulim kelimesinin anlamı “sevgilim, sevdiğim, canım” manaları taşımaktadır.

Meftun olmak ne demek TDK?

Türk Dil Kurumunca tutkun, gönül vermiş, vurgun anlamında kullanılan meftun kelimesi Arapça kökenlidir. Osmanlı döneminde sıklıkla kullanılan meftun kelimesi, aşk konsepti içerisinde kullanılır. Meftun nedir sorunun yanıtı genellikle tutku ve ele geçirmek kelimeleriyle birlikte düşünülebilir.

Lazca seni çok seviyorum ne demek?

Seni seviyorum. Si malimben. Senden hoşlanıyorum. Sk’ani şeni bğurur ma.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *