Muzur Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Muzurluk ne anlama gelir?

Muzurluk Yapmak Ne Anlama Gelir? Muzırlık yapmak, zarar vermek ve bozguna uğratmak demektir. Bu kelime yaramazlık yapmak, ortalığı dağıtmak ve işleri karıştırmak manasında da kullanılır.

Muzur TDK ne demek?

TDK ‘nın güncel yazım kılavuzunda sık sık aranan bu kelimelerden biri de ‘muzır’dır. MUZIR NE DEMEK: 1- Zararlı. 2- Her şeyi bozan, karıştıran (çocuk).

Munzur ne anlama geliyor?

Munzur olmak baş belası olmak demektir. Buna ek olarak burun ve çene anlamı da vardır. Özellikle hayvan çenesine munzur denilebilir. Ayrıca asık suratlı kişiler için de munzur denir.

Muzır çocuk ne demek?

Büyüklerinin sözlerini dinlemeyen ve sürekli yaramazlık yaptığı hem kendine hem de çevresindeki insanlara zarar veren çocuklara muzır denir.

Muzır insan ne demek?

Muzur olmak ne demek? (mecazi) Her şeyi bozan, karıştıran, haylaz, yaramaz (çocuk).

Müphem ne demek TDK?

Müphem Türk Dil Kurumu kelime anlamı olarak ‘belirsiz’ şeklinde tabir edilmektedir. Herhangi bir olay ve olgu ile kişinin yaşadığı belirsizlik olarak anlatılabilir. Özellikle edebi metinlerde çok sık karşılaşılan kelimeler arasında yer alıyor.

Muzır neşriyat ne demek TDK?

Dilimize Arapçadan geçen neşriyat kelimesi ”neşr” kökünden türetilmiştir. Neşr, saçılmak, dağılmak ve yayılmak anlamına gelirken neşriyat kelimesi yayımlanmış eser demektir. Bu sözcük birçok kalıp ifadenin ve tamlamanın içinde de yer alır. Örneğin müstehcen olduğu için sansürlenen kitaplara ” muzır neşriyat ” denir.

You might be interested:  Repost Ne Demek?

Muziplık ne demek?

Mizahi yönü baskın, eğlenceli, esprili, takılmaktan ve şaka yapmaktan hoşlanan (kimse). Muziplik: Esprili, şakacı, hafif yaramaz ve haşarı olma durumu. O anda aklına bir muziplik geldi.

Munzur hikayesi nedir?

Şimdiki Munzur ırmağının çıktığı ilk yere geldikleri zaman Munzur ‘un elindeki süt dolu çanak dökülür ve sütün döküldüğü yerde, süt gibi bembeyaz bir su fışkırır. Munzur kırk adım daha atar. Fışkıran bu sulardan bir ırmak meydana gelir. Munzur ‘un arkasından koşanlar bu ırmaktan öteye geçemezler.

Muncur ne demek?

muncur: rize ve çevresinde dudak anlamına gelen bir kelime. yüz değil de dudak anlamına gelen kelimedir.

Munzur nehri nerededir?

Munzur Çayı Tunceli’nin Ovacık ilçesinde bulunan Munzur dağlarındaki gözelerden kaynağını alarak oluşan ve adını da Munzur dağlarından alan akarsu. Bölge halkı tarafından efsaneleşmiş, kutsal sayılan bir akarsudur.

Mızır ne demek?

kibris türkçesi’nde mızmız yerine kullanılan kelime. doğu karadeniz’de cimri yerine kullanılan kelime.

Muzır kitap ne demek?

MUZIR YAYIN NEDİR? Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu tarafından incelenen yayınlar gerek görüldüğü takdirde muzır yayın ilan edilebiliyor. Bu yayınların çocuklar için zararlı ve sağlığı bozabilecek etkileri olduğu ifade edilmiş oluyor.

Muzır etki nedir?

Muzır kısaca sağlığa zararlı, yaramaz ve sağlığa zarar veren anlamında kullanılan bir kelime olarak bilinmektedir. Muzır yayın ise bu tarz sonuçlara neden olabilecek yayınlara verilen isim olarak nitelendirilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *