Muayyen Ne Demek? (Correct answer)

Muayyen günüm ne demek?

Muayyen ne demek tir? Belli, belirli, kesin olarak belirlenmiş. Kararlaştırılan.

Muayyen dönemi ne demek?

” muayyen gün” başlığındaki entrylerin metinlerinde arama yapar. kadınların regl, aybaşı gibi isimlerle adlandırdıkları özel günleri bayanların ayda bir kere 4-5 gün (işte bu günlerin genel adıdır) en hassas yerlerinden kan gelmesi olayıdır.

Muayyen olmak ne demek?

TDK kelime anlamı olarak muayyen sözcüğü, ‘belirli ya da belirlenmiş’ biçiminde karşılık buluyor. Herhangi bir olay ya da konuşmak için daha önceden belirlenmiş durum olarak ele almak mümkün.

Muhayyer gün ne demek?

ay içinden seçilmiş günlere denir mesela ayın 24’ünde ewden dışarı çıkmicem, hatta 9 posta denicem gibi günler seçilip kararlaştırılmıştır önceden

Muayyen araç ne demek?

Araç satıcıları araç ilanlarına muhayyer yazar. Bu da aracına güvendiğini, bir sorun olursa geri iade edilebileceğini vurgular. Bu bakımdan kullanımı aracın çok sağlam ve sorun çıkarmayacak olmasından dolayıdır.

Ürünlerimiz Muayyerdir ne demek?

Beğenilmediğinde geri verilmek şartıyla alınan (eşya vb), seçmece. “al bak/baktir/kullan, begenmezsen geri getirebilirsin” demektir.

Muayyen miktar nedir?

Belirlenmiş miktar, ölçü.

Erkeklerde muayyen günü ne demek?

kadınlarınkinin aksine, ayda iki veya daha fazla sayıda gerçekleşebilmektedir. belli bir periyodu olmayan günler. ne zaman estirirse, kafasının tepesi ne zaman atarsa, öfkesini ne zaman dizginleyemezse işte o gün muayyen günüdür.

You might be interested:  Ria Ne Demek?(Çözünme)

Gayrimuayyen ne demek TDK?

Olasılığı bulunmayan, olacağı sanılmayan.

Vehim vermek ne demek?

Vehmi, olmayan bir şeyin varlığını düşünme, zannetme eylemine denmekte olan bir kelimedir. TDK bu sözcüğün anlamını “kuruntu” olarak vermektedir.

Tasavvuruna ne demek?

Tasavvur kelimesi birden fazla anlamı ile değerlendirilen sözcüklerden biridir. – Hayal etme, zihinde canlandırma ya da göz önüne getirme. – Amaç, düşünce, niyet, plan veya maksat.

Muhayyer ne demek dini?

Sözlükte “iki şeyden dilediğini seçme” anlamına gelen muhayyerlik, Arapça kaynaklarda “ﺧﯾﺎر” şeklinde geçmektedir.10 Terim olarak, bir akdi geçerli kılma ya da feshetme konusunda tercih hakkına sahip olmak11; “Anlaşmaya veya şer’î bir gerekçeye dayanarak taraflardan birinin veya her ikisinin akdi onama yahut feshetme

Muayyer nedir TDK?

Muayyer nedir sözlük anlamı? sf. esk. 1. Beğenilmediğinde geri verilmek şartıyla alınan (eşya vb.

Hıyarı şart nedir?

Âkitlerden birinin veya herbirinin akdi, muayyen bir müddet içinde fesh veya icazetle infaz edebilmek hususunda muhayyer olmasıdır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *