Muaffak Ne Demek?(Çözülmüş)

Muvaffak kelimesi dilimizde uzun süredir kullanımı olan bir sözcüktür. Bu sözcük işi rast gelmek, başarılı olmak anlamlarında kullanılmaktadır.

Allah muvaffak etsin demek ne demek?

Allah muvaffak eylesin ne demek? deyiminin anlamı, açıklaması ve örnek cümleleri: Allah başarısına yardım etsin. “Hayırlı olsun, kızın tıp fakültesini kazanmış; Allah muvaffak etsin.”

Muvaffakiyet ne anlama gelir?

Muvaffak kelimesinin kelime anlamı başarı demektir. Muvaffakiyet ise başarılı olmak olarak nitelendiriliyor. Özellikle bir iş kolunda, öğrencilerin derslerinde göstermiş oldukları başarılar muvaffak kelimesi ile nitelendiriliyor.

Muavvak ne demek?

(Avk. dan) Ta’vik edilip geriye bırakılmış iş.

Menzili ne demek?

Menzil, Osmanlılarda bir kervanın, bir kafilenin bir ordunun ya da haber taşıyan bir ulağın bir seferde aldığı mesafe ve konakladığı yeri tanımlar.

Allah mübarek etsin ne demek?

Hayırlı ve bereketli olsun.

Muvaffak kılmak ne demek?

Istenen neticeye ulaşmak, başarılı olmak.

Muvafakatname nasıl alınır?

Muvafakatname nasıl alınır;

  1. Kişiler isterse Emniyet Genel Müdürlüğü Pasaport Şube’ye evrakları ile başvuruda bulunabilir. Bunun için önceden hazırlanmış belge ve kimlik emniyet ile doğrulanarak izin alınması sağlanır.
  2. İsteyen kişiler ise izin belgesini noter aracılığı ile alabilir.

Muvaffakiyetsiz olmak ne demek?

sıf. Başarılı olamamış, başarı gösterememiş, başarısız.

Muvaffakiyet nasil yazilir?

“ Muvaffakiyet mi?” yoksa “Muaaffakiyet mi?” Nasıl Yazılır? işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Muaaffakiyet şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Muvaffakiyet şeklinde olmalıdır.

You might be interested:  Namahrem Ne Demek? (Question)

Kabil olmak ne demek?

Kabul eden. Olabilir, istidatlı, mümkün olan, önde ve ileride olan.

Muvaffak olmak ne demek TDK?

Muvaffak sözcüğü Türk Dil Kurumu sözlüğünde mevcuttur. TDK tarafından bu sözcük “başarmış” ve “başarılı kimse” olarak ele alınmıştır.

Vakar ne anlama geliyor?

Vakar Kelimesinin Sözlük Anlamı Nedir? 1. Ağırbaşlılık, ağırbaşlı olma durumu. Vakarlı: Ağırbaşlı olan ve bu davranışı uygulayan kimse.

Menzile varmak ne demek?

Menziline varmak: Amacına erişmek. Menzilci: Menzil beygirleriyle giden tatar. Menzilci beygiri gibi koşmak: (deyiminin anlamı) Durup dinlenmeden çalışmak.

Menzili ala nedir?

menzil -i ali / menzil -i âli Yüksek, yüce yer.

Silah menzili ne demek?

Azami menzil; merminin ulaşabileceği en uzak mesafedir. Etkili menzil ise, merminin öldürücü tesirinin olduğu en uzak mesafedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *