Mihra Ne Demek? (Question)

Mihra ismine sahip olanlar ve bu ismi bebeklerine koymak isteyen kişiler bu ismin anlamını merak etmektedirler. Bu ismin birden fazla anlamı bulunmaktadır. Bu isminin anlamı “iyiliksever kişi, muhabbeti iyi olan, hoşgörülü insan” anlamına gelmektedir. Başka bir anlamı ise “tutulan kişi” anlamına gelmektedir.

Mihra ismi islama uygun mu?

Mihra isminin kullanılması islami açıdan caizdir ve kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Mihra Arapçada ne demek?

Mihra ismi iyiliksever, muhabbeti iyi, nazik ve hoşgörülü anlamlarında kullanılan bir isimdir. Farsça kökenli olan Mihra isminin bir diğer anlamı da böğürtlen olarak bilinmektedir.

Mihra ne demek Osmanlıca?

Kapı. Fasıl, bölüm. Mine’l-bab ile’l-mihrab: Kapıdan mihraba dek, baştan sona kadar.

Ayza ne anlama gelir?

Ayza isminin anlamı, ‘Ay gibi güzel yüzlü’ şeklinde bilinmektedir.

Mihra Aksa ismi ne demek?

Bu ismin birden fazla anlamı bulunmaktadır. Bu isminin anlamı “iyiliksever kişi, muhabbeti iyi olan, hoşgörülü insan” anlamına gelmektedir. Başka bir anlamı ise “tutulan kişi” anlamına gelmektedir. Bu ismin bilinen bir diğer anlamı da “böğürtlen” olarak bilinmektedir.

Mihra yanina ne gider?

Mihra ismi Farsça kökenli isim türleri arasında yer alıyor. Mihra isminin yanına yakışan isimler arasında, Büşra ismi yer alıyor. Dilara ismi de, Mihra ismiyle oldukça uyumlu isimlerden biridir.

You might be interested:  Abad Ne Demek?(Çözülmüş)

Lena ne anlama gelir?

Lena ismi Alina ve Helena isimlerinin sonundan gelmektedir. İbranice’de Magdalalı Kadın, Arapça’da bizim için, bizden biri ve insan anlamlarına geliyor. Yunanca’da ise günışığı ya da ayışığı anlamına gelir. Lena şu şekillerde telaffuz edilir; Lii-na, Liyna, Lena ya da Ley-na.

Hira Arapça ne demek?

Hira isminin anlamı, arayış eylemi, aramak demektir. İki anlamı da ifade eden Hira ismi Arapça kökenli bir isimdir. Arapçada arayış anlamını ifade eden bu isim Suudi Arabistan’da yer alan bir dağın da adıdır. Bu dağda Peygamber efendimiz (s.a.v)’e ilk ayetler inmiştir.

Miray ne anlama gelir?

Miray ismi, Farsça kökenlidir. Anlam itibariyle ay gibi ışık saçan demektir. Bu isim, bir ayın ilk günleri için de kullanılmaktadır. Son dönemde yaygınlaşan bu isim, kız çocuklarına verilir.

Erva ismi ne anlama gelir?

Erva ismi, anlam olarak letafet ve güzellik anlamlarında kullanılmaktadır. Bu isim, çok genç ve güzel insanlar anlamına da gelmektedir. Aynı zamanda yiğitlik ve cesaret olarak da kullanılır. Eski şiirlerde susuz kalan kimselere su veren güzel kız anlamında kullanılmıştır.

Minel ne anlama gelir?

Minel son zamanların en popüler ve en beğeni toplayan isimlerinden biridir. Anlamı ise ‘cennetteki inci tanesi’ şeklinde geçmektedir. Bu derin ve etkileyici anlamı nedeniyle pek çok ebeveyn yeni doğan kız çocukları için isim olarak kullanmaktadır.

Ayza ismi kuranda geçiyor mu?

Ayza isminin kökeni bilinmemekle beraber Kuranı Kerimde de yer almıyor. Ay gibi güzel yüzlü kız anlamına gelen bu isim kız çocukları için son derece uygun bir isimdir.

Alança ne demek TDK?

Alança genel anlamıyla bahçelerde ağaçlıklar arasında bırakılan çimenli ve çimensiz küçük boşluklar olarak tarif ediliyor. Bir diğer anlamı ise cennet bahçesinde bir yer. Alança ‘nın kelime kökü Türkçe.

You might be interested:  Kuruma Ibraz Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Şura ismi ne anlama gelir?

Şura ismi de Kuran’da yer alan bir surenin adıdır. Bu nedenle dini bir isim olarak da bilinir. Şura bilinen anlamı ile konsey, meclis ya da kurul anlamına gelmektedir. Diğer anlam ise sure adı olarak geçer.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *