Mendebur Ne Demek?(En iyi çözüm)

Mendebur insan ne demek?

Mendebur sözcüğü, sünepe veya pis olan kişilere uygun olarak söylenen sözcük gruplarından biridir.

Mendebur ne demek Ekşi?

gıcık, suratsız ve ota boka huysuzlanan kişiler için kullanılabilecek sıfat. fonetik doyuruculuk içeren, kullanıldığında küfür etmeden küfür rahatlaması veren kelime.

Ayakkabı çekeceğine neden kerata denir?

Keratanın kelime anlamı boynuzdur. Eski çağlarda hem ucuz hem de dayanıklı olduğu için ayakkabılar boynuzdan yapılırdı. Bu nedenle ayakkabı çekeceği olarak kullanılan gereçlere de kerata denmektedir.

Arapçada mendebur ne demek?

Mendebur kelimesi Türkçe’de “müflis, talihi ters dönmüş” anlamına gelir. Bu sözcük Arapça dbr kökünden gelen dabūr دبور z “Batı rüzgârı” sözcüğünden türetilmiştir. Arapça sözcük Arapça dabara دبر z “arkadan geldi” fiilinden türetilmiştir.

Mendebur suratlı nedir?

” mendebur suratli ” başlığındaki entrylerin metinlerinde arama yapar. igrenc, lanet, sevimsiz, gudubet kisiler icin kullanilan deyim. içinin çirkinliği dışına yansımış kişileri tarif etmeye yarayan tabir.

Mendebur lemur ne iş yapar?

Kocaeli Üniversitesi’nde üniversite eğitimini tamamlayan Mendebur Lemur YouTuber’lığın yanı sıra Twitch’te de yayın açmaktadır. 6 Aralık 2015 tarihinden beri Youtube’da aktif bir şekilde takipçilerinin karşısında olan Mendebur Lemur, eğlenceli videoların yanında teknolojik ürünleri de tanıtan içerikler hazırlıyor.

Mesmursuz ne anlama gelir?

Hocam mesmursuz ne demek?; dinlemeye değmez, sözüne değer verilmez, tatsız tuzsuz konuşan, saygısız kimse demekmiş.

You might be interested:  Monoton Ne Demek? (Question)

Ekşi suratlı ne demek?

Ekşi Yüz Deyiminin Anlamı Nedir? Ekşi yüz deyimi bir olay veya kişiye karşı hafife alma, iğrenme, küçümseme gibi nedenlerle suratını ekşitmek olarak kullanılmaktadır. Ekşi yüz olması olayın ya da durumun onaylanmadığı anlamına gelmektedir.

Sümsük kelimesinin anlamı nedir?

1. eğri, çarpık, yassılmış (burun vb. için). 2. basık burunlu.

Yunanca Kerata ne demek?

Yunanca ‘da “boynuz” anlamına gelen “keratos” kelimesinden türeyen “ kerata “, “boynuzlu” anlamına geliyor.

Ayakkabı çekeceği anlamı nedir?

Ayakkabı çekeceği ya da bir diğer adıyla kerata ayakkabıyı daha kolay giymeye yarayan araç.

Argoda velet ne demek?

Velet kelimesi çocukları azarlarken kullanılan bir söz iken aynı zamanda kelime anlamı olarak da çocuk anlamına gelmektedir. Velet kelimesi kökeni Arapçadan gelen bir kelimedir.

Mahluk ne anlama gelir?

Maluk ne demek? Boyunduruk kayışının ucuna takılan ağaç çivi. 2. Çarık dikmeye yarayan ucu sivri ağaç.

Mundar etmek ne demek?

Mundar olmak sözcüğü ise Türk Dil Kurumu’na göre, ‘pislenmek veya kirlenmek’ olarak anlatılabilir. Bu ifadeler hem kelime anlamı üzerinden ele alınır hem de İslami açıdan kirlenmek şeklinde de ifade edilir.

Halk dilinde gudubet ne demek?

Gazup, yüzüne bakılmayacak kadar çirkin olan kişi anlamına gelir. Gudubet sözcüğü ise sadece kadınlar için kullanılır. Bu kelime hem yüzü hem de huyu tahammül edilemeyecek kadar çirkin olan kadın demektir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *