Mecra Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Mecra ne demek örnek?

Mecra ne demek örnek? (mecazi) Bir işin gidişi, bir işin doğrultusu, akış. 2014 yılında bazı köşe yazarlarının mecra değiştirdiği görüldü. (halk dilinde) Ortam, zemin. Örnek cümleler: Sanatını icra edebileceği tek mecra olarak bir dergi çıkarmayı düşünür.

Mecra kanal ne demek?

Bir işin gidişi, bir olayın doğrultusu. Suyun aktığı yol. Su yolu. Kanal.

Mecralar nelerdir?

Firmanızın ürün ve tanıtımını yaptığınız gazete, dergi, televizyon, radyo gibi olanlara geleneksel mecralar denilmektedir.

Hukukta mecra ne demek?

Mecra bir işin gidişi, bir olayın doğrultusu demektir. Medeni Kanuna göre su, gaz, elektrik ve benzerlerinin mecraları, işletmenin bulunduğu taşınmazın dışında olsalar bile, aksine bir düzenleme olmadıkça o işletmenin eklentisi ve işletme malikinin malı sayılır.

Mecra hakkı ne demek?

Mecra kural olarak elektrik, gaz, su gibi akıcı şeylerin nakil ve dağıtımı amacına yönelik teknik tesisatı ifade eder. Söz konusu özelliğe sahip bulunmayan bir teleferik veya dekovil hattı geçirmek için 4721 sayılı Medeni Kanununun 744. maddesine dayanılamaz.

AKAK mecra ne demek?

(coğrafya) Su için yatak, suyun aktığı yol, akak.

My mecra ne demek?

(bkz: serdar tuncer) ‘in kurucusu olduğu sosyal medya kanalı. youtube’da, instagram’da ve twitter’de sayfaları açılmış. yavaş yavaş tanıtımları yapılıyor. önemli şair, edebiyatçı, hocalar ve sunuculardan oluşan bir ekip kurmuşlar.

You might be interested:  Ritüel Ne Demek?(Çözünme)

Sosyal medya mecrası ne demek?

Arkadaşlarınızla ya da benzer faaliyette bulunduğunuz kişilerle tanışmanıza, ortak paylaşımlarda bulunmanıza,gruplar kurmanıza yarayan bir sosyal medya sitesidir. Kullanıcı Sayısı: Aylık 1,7 milyarın üzerinde.

Reklam mecra türleri nelerdir?

8. REKLAM MECRA TÜRLERİ

 • 8.1. Gazete.
 • 8.2. Dergiler.
 • 8.3. Gazete Ekleri.
 • 8.4. Televizyon.
 • 8.5. Radyo Reklamcılığı
 • 8.6. İnternet Reklamcılığı
 • 8.7. Dış Mekan (Açık Hava) Reklamcılığı
 • 8.8. Taşıt Reklamları

Televizyonda yayınlanan reklam çeşitleri nelerdir?

TV Reklam Türleri

 • BANT REKLAM. Reklamlarınızın, izleyicinin diziyi izlerken hatta en heyecanlı yerinde, dizinin içinde yayınlanmasını istiyorsunuz.
 • SPOT REKLAM. Reklam Filminiz, reklam kuşakları içinde yayınlansın.
 • ADVERTORIAL. Markamızı ne bant reklam, ne de spot reklam ile anlatamayız.
 • ÜRÜN YERLEŞTİRME.
 • SPONSORLUK.

Reklamda mecra ne demek?

Gazete, dergi, televizyon, radyo gibi haber, eğlence ve eğitsel içeriğin yanında reklamları da geniş kitlelere ulaştıran mecralar geleneksel medya olarak adlandırılmaktadır.

Zorunlu Irtifaklar nelerdir?

Zorunlu irtifaklar, birer eşyaya bağlı irtifak hakkıdır. Zorunlu irtifak haklarının kurulmasına yönelik talep yetkisi, hukukî niteliği itibariyle kanunî bir talep hakkıdır. Zaruret hakları birer irtifak hakkı olduğu için kural olarak tescil ile kurulur.

Irtifak hakkı nedir kısaca tanımı?

Bir gayrimenkul sahibine başka bir gayrimenkul üzerinde sınırlı kullanım hakkı sağlanmasına irtifak hakkı denir. İrtifak hakkı, bir kişinin gayrimenkul üzerinde sahip olduğu hakların kullanımını kısıtlar ya da gayrimenkulü belirli bir şekilde kullanma mecburiyeti getirir.

Zorunlu mecra hakkı nedir?

Zorunlu mecra hakkı davalarında davanın kabulüne karar verildiği takdirde mecra geçirilmesi ile yükümlenen taşınmaz malikinin mülkiyet hakkı, zaruret durumu ortadan kalkıncaya kadar sınırlanmaktadır. Malik, ancak hak sahibinin izni ölçüsünde yararlanabilmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *