Manuel Ne Demek?(Çözülmüş)

Manuel ne demek turkce?

TDK’ya göre manuel kelimesi, elle yapılan ve otomatik olmayan anlamına gelir. Türkçe dilinde yer alan bazı kelimeler insanlar tarafından yanlış biliniyor. Manuel kelimesi, elle yapılan işlemler olarak adlandırılıyor.

Manuel hangi dilde ne demek?

Fransızca manuel “1. ele ilişkin, elle yapılan, 2. el kitabı” sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince aynı anlama gelen manualis sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince manus “el” sözcüğünden +alis sonekiyle türetilmiştir.

Manuke ne demek?

İngilizce sözlükte manuka sözcüğünün tanımı Sözlükte manuka tanımı, Yeni Zelanda myrtaceous ağacı, Leptospermum scoparium, güçlü elastik ahşap ve aromatik yaprakları da denir: kırmızı çay ağacı, kahikatoa.

Of analog ne demek?

Analog kelimesi aynı görevi gören anlamında kullanılmaktadır. TDK anlamı ise en basitinden aynı ve eş olarak kullanılmaktadır. Bir diğer anlamı olarak kökenleri aynı olduğundan mütevellit benzer görevleri yapan anlamındadır. Ürünlerde kullanılan analog da benzer görev anlamındadır.

Manuel yazı ne demek?

Manuel “El kitabı” ve “Elle işletilen” anlamlarına gelmektedir. Manuel genelde otomatik yapılmayan işlemler için kullanılmaktadır.

Manuel nedir araba?

Manuel vitesli araçlarda devir ve vites sürücünün kontrolünde olurken otomatik viteslerde aracın hangi vitese geçmesi gerektiğine hız ve motor devri arasında bir bağlantı kurarak motor karar verir. Eğer tercih edeceğiniz araçta performans beklentiniz yüksekse manuel veya tiptronik vitesli bir araç tercih edebilirsiniz.

You might be interested:  Namzet Ne Demek?

Michael isminin anlamı nedir?

Ingilizce-Türkçe Çeviri İsim Mikail: baş meleklerden biri. İsim bir erkek adı.

Manuel takılmak ne demek?

halk arasında asılmak,31 çekmek v.b.kelimelerinin karşılığıdır. vites topuzunu sokacak yer bulamamaktır.

Mamül sözcüğünün Türkçe karşılığı nedir?

Yapılmış, işlenmiş, üretilmiş, üretimi tamamlanmış, satışa hazır olan mal (eşya, yiyecek). Mamuller başka bir firmanın ham maddesi olabilir. Örneğin bir otomobil ampulü üreten bir firmanın ürettiği mamul (ampul), otomobil üreten bir şirketin ham maddesidir.

Analog konuşma ne demek?

Bilgilerin ses dalgaları gibi sürekli sinyallerin modülasyonuyla iletildiği bir iletişim türüdür. Konuşma analog iletişimin en basit halidir. Klasik telefonlarda sinyaller analog gönderilir. Ayrıca bazı radyo ve televizyonlarda da analog iletişim kullanılır.

Analog nedir kısaca tanımı?

Analog sinyal kesintisiz ve süreklidir. Sonsuz noktadan oluşur gibi bir tanımlama da yapabiliriz. Bir amfiden çıkıp hoparlöre giden elektriksel ses sinyali ve hoparlörden çıkıp kulaklarımıza ulaşan akustik ses sinyali analog sinyal formatlarına örnek olarak verilebilir.

Analog kanal ne?

Analog televizyon, video ve ses iletmek için analog sinyalleri kullanan orijinal televizyon teknolojisidir. Analog televizyon kablosuz (karasal televizyon ve dijital uydu) olabilir veya kablolu televizyon gibi bir kablo ağı üzerinden dağıtılabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *