Malum Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Malum ne demek cümle içinde kullan?

Malum kelimesi; belli olan, herkes tarafından açıkça bilinen, kuşkusuz ve bilindiği üzere gibi anlamlara gelmektedir. Malum Cümlede Nasıl Kullanılır? Malum kelimesi cümle içerisinde şu şekilde kullanılmaktadır: – Malumunuz, alim insanların ilimleri halkın yolunu aydınlatan bir meşale gibidir.

Malum şey nedir?

Malum ya!: Bilinen şey. Malum ya, sual tekerrür ederse cevap da tekerrür eder. Ne malum?: Bir konu hakkında sadece tek sonuca varılamayacağını başka sonuçlarda doğabileceğini anlatmak için kullanılır.

Malül ne demek TDK?

Malul nedir TDK? sf. (ma:lul, l’ler ince okunur) 1. Sakat (kimse): “Ben, belki artık malulüm belki ömrümün sonuna kadar böyle kalacağım.” -N. Hikmet. 2. Hasta (kimse).

Muayyenler ne demek?

Muayyen ne demek tir? Belli, belirli, kesin olarak belirlenmiş. Kararlaştırılan.

Malum insan ne demek?

şimdilerde en atatürkçü takılan bir cemaat içinde, atatürk için kullanılan en hafif ifadelerden biri. herkesin bildiği kişidir.

Osmanlıca malum ne demek?

malum / malûm / mâlum / mâlûm / معلوم Bilinen, belli.

Aptala malum olmak ne demek?

Abdala Malum Olur Atasözünün Anlamı (TDK) Nedir? Halk arasında sevilen ve sayılan kişiler olarak görülmektedirler. Abdala malum olur atasözünün anlamına bakıldığında ise bir olayın olacağını olay gerçekleşmeden sezmiş olan kişiler için şaka yollu söylenen bir atasözüdür.

You might be interested:  Sim Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Malum soru ne demek?

” malum soru ” başlığındaki entrylerin metinlerinde arama yapar. Genellikle bir kadın hakkında konusan iki abazanın tartırmasını bitiren sorudur.

Ne malum nasıl yazılır?

Bu kelime genellikle Mağlum şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Malum şeklinde olmalıdır.

Malulen ne demek TDK?

sf. (ma:lul, l’ler ince okunur) 1. Sakat (kimse): “Ben, belki artık malulüm belki ömrümün sonuna kadar böyle kalacağım.” -N. Hikmet. 2. Hasta (kimse).

Aklen malül ne demek?

Suç işleyen failin hem “algılama” hem de “irade” yeteneği mevcutsa, cezai ehliyetinin tam olduğu kabul edilir. Akıl hastalığı veya zayıflığı, kusur yeteneğini ortadan kaldıran veya zayıflatan sebeplerdendir.

Mahlul ne demek TDK?

Türk Dil Kurumu üzerinden malul kelimesi 2 farklı sözcük ile ifade edilmektedir. Bu şekilde sakat ya da hasta olan ve bu özellikle uzun süre bir durum ise dile getirilen bir kelimedir.

Muayyen müddet ne demek?

Muayyen, belli bir vakit. Altmış dakikalık zaman.

Mutad ne anlama gelir?

mutad / mûtad Âdet olunmuş, alışılmış.

Araç muhayyer ne demek?

ARKADASLAR İLANLARDA BU ARAC MUAYYER DİR YAZIYOR. NE ANLAMA GELİYOR. Beğenilmediğinde geri verilmek şartıyla alınan (eşya vb), seçmece. “al bak/baktir/kullan, begenmezsen geri getirebilirsin” demektir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *