Mah Ne Demek?(Mükemmel cevap)

mAh Türkçede nedir?

Mah kelimesi Türk dil kurumunda da kendisine yer bulmuştur. Kelimenin Türkçedeki tam karşılığı aydır. Yani ay kelimesinin Farsça söylemek için mah denmesi yeterlidir. Günlük hayatta da ay kelimesi çok daha sık kullanılmaktadır.

2000 mAh ne demek?

mAh değerinin kullanımını bir örnekle açıklayacak olursak telefonların pil kapasitesiyle açıklayabiliriz. Mesela 1000 mAh’lık bir cihaz ortalama 1 saatte dolarken 2000 mAh ‘lık bir cihaz 2-2,5 saat aralığında tam dolu hale gelebilir.

Osmanlıca mAh ne demek?

mah / mâh / ماه Güzellik, ay.

mAh batarya ne demek?

mAh, ingilizce “miliampere-hour (miliamper-saat)“ın kısaltmasıdır. mAh ya da miliampere-hour, pillerin tek seferde toplam ne kadar enerji depolayabildiğini gösterir. O nedenle daha fazla mAh değerine sahip olan piller, daha büyük, ağır ve/veya kalın olurlar.

Mah ım ne demek?

Mahım sözcüğü “mah” kökünden gelmektedir. Mah sözcüğünün manası ise “ay”dır. Farsça asıllı bu kelime günümüzde pek kullanımda değildir.

Teşhis nedir Türkçede?

Teşhis (Kişileştirme): İnsana ait özelliklerin insan olmayan varlıklara mal edilmesiyle gerçekleştirilen mecazlı bir anlatım özelliğidir. Bazen benzetme çoğu zaman da kapalı istiare biçiminde gerçekleştirilir.

4000 mAh ne kadar dayanır?

4000 mAh pil gücüne sahip Lenovo S860, 15-16 saat kayıt ve 3-4 gün kullanım süresi sunuyor. Yine 4000 mAh pil gücü bulunan Lenovo S780, 3G modunda 15 saat konuşma süresi ve 25 saat 3g modunda kalma süresi sunuyor. Cihazın pili normal kullanımda üç gün gidiyor.

You might be interested:  Satürasyon Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

iPhone 11 batarya kaç mAh?

iPhone 11 3.110 mAh, iPhone 11 Pro 3.046 mAh ve iPhone 11 Pro Max 3.969 mAh ‘lik bataryası ile kutusundan çıkıyor.

5000 mAh batarya kaç saat gider?

5000 mAh kapasitesinde bir bataryası bulunan ‘Oppo Realme 5i’; tek şarjda 49 saat konuşma, 32 saat müzik dinleme ve 19 saat video izleme deneyimi sunmayı vadediyor. Ters şarj özelliği de bulunan telefonda kullanıcılar, diğer cihazlarını da şarj edebiliyor. Bu sayede cihaz, şarj istasyonu gibi kullanılabiliyor.

4000 mAh batarya ne demek?

Batarya Kapasitesi; mAh cinsinden ifade edilir ve bataryanın kapasitesini gösterir. Örneğin; 3250mAh Tipik (Typical) bir batarya 3140 mAh Minimum olarak değerlendirilebilir.

Sureti mAh ne demek?

Hususi, özel şekilde.

mAh i nev ne demek?

Yeni ay, ayça, hilal.

mAh yüksek olursa ne olur?

Şarj Edilebilir Pil Üzerindeki mAh Değeri Önemli Buradaki mAh değeri ne kadar büyük bir sayı olursa o pilin yeniden şarj olana kadar olan dayanma süresi o derece yüksek olur. Kim şarj cihazları pili 8 saatte şarj ederken kim cihazlar ise 15 dakikada hızlı şarj etmektedir.

Pil miktarı ne demek?

“ Pil kapasitesi ”, pil tarafından depolanan şarjın (genellikle amper-saat cinsinden) bir ölçüdür ve pilde bulunan aktif malzeme kütlesi tarafından belirlenir.

4500 mAh ne demek?

Batarya Kapasitesi; mAh cinsinden ifade edilir ve bataryanın kapasitesini gösterir. Batarya miktaları mAh olarak iki şekilde ifade ediliyor: X mAh Typical (typ) ya da X mAh Minimum (min).

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *