Loop Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Müzikte loop ne demek?

En basit anlatımıyla, müzisyenin çaldığı şeyi kaydedip onu tekrar çalması anlamına gelen “ loop ” sistemi, müziğe bir yandan çok boyutluluk katarken, diğer yandan farklı bir alt yapı yakalamanın kapılarını aralıyor. Bu aslında müzisyene doğaçlama imkanı verirken, diğer yandan da zihnin çok yönlü çalışmasını gerektiriyor.

Loop a girmek ne demek?

içinde bulunulan ruh halinin derinliğine göre tek bir parçayı en az 5 kez dinlemek. tanrı olmadığının farkına varmak olarak da algılanabilitesi olabilecek, sonsuzluğa bağımlı sonlu eylem. havacılık terimidir.

Loop a almak ne demek?

sözlükçülerin dinledikleri parçayı tekrar moduna alma eylemine verdikleri isim.

Tıpta loop ne demek?

Loop terimi, tıp dilinde kullanılan Latince bir kelimedir. Loop teriminin tıbbi anlamı; n. İlmek.

Oyunda loop ne demek?

tek threadli bir oyunun rendering, physics, networking, sound, io ve logic bölümlerini update eden sonsuz döngü. bu kısımlar, ihtiyaca göre başka thread’de de handle edilebilir tabii. hatta mevcut network librarysi block ediyorsa, kaçınılmazdır.

Spotify loop ne demek?

Kullanıcılar, dinlemek istediği şarkıyı seçiyor, sonra seçtikleri parçalar için “ loop ” özelliğini aktif hale getiriyor. Uygulamada aynı zamanda şarkıları dinleme sırasında ne kadar zaman geçirildiği ve ne kadar para toplandığı görülebiliyor.

Mailde loop ne demek?

Loop, e-posta alışkanlığını değiştirmeden farklı bir deneyim sunan bir girişim olarak karşımıza çıkıyor. Loop, e-posta kutunuzu tanımladığınız bir üretkenlik uygulaması ve ekiplerinizi belirlediğiniz zaman sizi her konuda e-posta göndermekten kurtaran bir yapıya sahip.

You might be interested:  Ikrah Ne Demek?(Çözünme)

Loop Diuretik ne demek?

Loop diüretiği olan furosemid henle kulpunun çıkan kolunda bulunan sodyum-potasyum-klorid kotransporterini (NKCC2) bloke ederek nefronda suyun yeniden emilimini inhibe eder. Ayrıca yüksek kan basıncını (hipertansiyon) tedavi etmek için kullanılır.

Loopta tutmak ne demek?

Birini “döngüde” (in the loop ) tutmak, birisini güncel veya bilgili tuttuğunuzu söylemenin başka bir yoludur.

Loop Döngü ne demek?

Döngüler ( Loops ) tekrar eden kodlama işlerini kolaylaştırmak için kullanılır. Tekrar eden koşullu önermeler olarak da nitelendirilebilecek olan döngü kodları, tüm kod parçalarını belirli bir kural döngüsü içinde tekrarlamak için kullanılır.

Elektrik loop ne demek?

“Döngü ( Loop )” terimi, ana elemandan (sensör), transmitter ve kontrolörden, valf konumlandırıcısına ve son kontrol elemanına (valf) tüm “kontrol döngüsünü” işaret eder. “Döngü” terimi aynı zamanda, akım jeneratörü tarafından yükler ve arkadan seri olarak 4-20 mA devre olan “akım döngüsüne” de atıfta bulunabilir.

Loop ne demek Instagram?

Vine, loop (döngü) saymaya başladığında bir videonun popülerliğini belirlemede önem verilen beğeni ve paylaşım sayılarının önüne geçmeyi başarmıştı. Videoyu durdurma butonunun yerini sessize alma butonuna bıraktı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *