Lol Ne Demek? (Question)

Lol kelimesinin anlamı nedir?

LOL TÜRKÇE ANLAMI İngilizce açılımı “Laugh Out Loud” olan LOL ‘ün Türkçe anlamı ise “Yüksek sesle gülmek” olmaktadır.

Lol ne için kullanılır?

LoL ‘ün açılımı “Laugh Out Loud” demektir. Türkçe karşılığı ise “Yüksek sesle gülmek” anlamına gelmektedir. “Çok komik” manası da taşıyan bu ifade dediğimiz gibi genellikle sosyal medyada kullanılıyor.

Lol oldum ne demek?

İngilizcede kullanıldığı anlamı ile LOL “Laughing Out Loud” kelimesinin kısaltmasıdır. Türkçe anlamı ile Sesli Gülmek’tir. Bizdeki kullanım şekli ile “sesli şekilde güldüm” anlamına gelir.Yani komik bir ifade ya da konu hakkında lol kısaltmasını kullandığınız zaman sesli olarak güldüm demek istersiniz.

Mesajlaşırken LOL ne demek?

Dünyanın birçok bölgesinde sıklıkla kullanılan Lol “Laugh Out Loud” açılımının kısaltmasıdır. Sosyal medyada, oyunlarda neredeyse her yerde karşımıza çıkan Lol kısaltması gülmek anlamına gelir.

Istikşafi kelimesinin anlamı nedir?

İSTİKŞAFİ NE DEMEK? Diplomatik bir terim olan istikşafi görüşmeler, keşif, tanıma amaçlı görüşme anlamına geliyor. Türk Dil Kurmu sözlüğünde yer alan tanıma göre ‘ İstikşaf ‘ Arapça kökenli bir kelime.

Lol ne demek Instagram?

Sık sık karşılaşma olasılığınızın olduğu bu kısaltmanın uzun hali “Laughing out loud” yani “Sesli gülüyorum”. Bu kısaltma bir bakıma mesajlaşmada veya internette yazılı gördüğünüz esprilere karşılık olarak kahkaha yerine geçiyor diyebiliriz. Yani lol sözcüğünün gördüğünüz yerde kişi olaya gülmüştür.

You might be interested:  Zilli Ne Demek?(En iyi çözüm)

Lol ne demek ekşi sözlük?

açılımı laughing out loud veya laugh out loud olan ve bizdeki karşılığı: gençlerin haykırmak; bir önceki kuşağın da katıla katıla gülmek diye tanımladığı olayın ingilizce kısaltmasıdır.

Ez anlamı nedir?

ezmek fiilinin emir kipinde cekilmis hali. kisaltma manyagi amerikalilar’in “easy” icin kullandiklari kisaltma.

.d Ne demek Whatsapp?

Sohbet esnasında kullanılan emojiler kişinin verdiği tepkileri anlatmak için kullanılır. Bu nedenle. d emojisi atanların sohbetten keyif adığı anlaşılabilir.. d emojisinin bir diğer anlamı alay ve aşağılamadır.

LOL kaç yaş ve üstü?

League of Legends Hakkında Ailelere Tavsiyeler Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 12 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir.

LOL Bebek nedir?

LOL bebekleri, sürpriz bir oyuncak topun içine sarılmış küçük bebeklerdir. Her topun üzerinde çıkartmalar, gizli mesajlar, aksesuarları karıştırıp eşleştiren ve son olarak bir oyuncak bebek içeren katmanları vardır. Son katmana gelene kadar içerisinden hangi bebeğin çıkacağını bilemezsiniz.

LOL neden bu kadar çok oynanıyor?

Oyunun bu kadar çok fazla oynanma sebebi popülerizm ve E-spor oyunu olmasıdır. Neticede para ödüllerinin olması zaman içerisinde Spor takımlarının, ünlü şirketlerin gibi birçok daha firmaların yer alması bu alanı güçlendirmesine neden olmuştur.

Lol gülmek ne demek?

İngilizce “Laughing Out Loud” benzetmesinin ilk harflerinden oluşur; tam anlamı ‘Sesli gülmek ‘, bizdeki anlam karşılığı ‘Sesli güldüm’dür.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *