Lmao Ne Demek?(Çözülmüş)

Lmao kelimesinin uzun hali, ‘Laughing my as off’ biçiminde ifade edilir. Bu ifadesi ile beraber özellikle sosyal medyada çok fazla kullanılan bir kısaltma olarak öne çıkıyor. Dünya çapında kullanılması ile beraber sosyal medya üzerinden Türkçeye de girmiş durumda.

LOL ve Lmao ne demek?

İngilizce “Laughing my ass (/arse) off” benzetmesinin ilk harfleridir, anlam olarak “Gülmekten çatladım”, “Bir tarafımla güldüm” abartılı ifadede olan bir kısaltmadır. Kullanım yeri, komik durumlarda Türkçe’de ifade ettiğimiz “Koltuktan düşüyordum/düştüm” kullanımına benzer.

Lmao ne demek ekşi sözlük?

gülmekten götünün kapağı kaymak. laughing my ass off. tam doğru açılımı budur.

Lmao ne demek Sosyal Medya?

efendim britanya ekolünde bu kısaltmanın açılımı “laughing my arse off” muş.

Ingilizce FR neyin kısaltması?

kis. flush right.

IMAO neyin kısaltması?

İgilizce sanal ortam yazışmalarında kullanılan kısaltma. Açılımı “laughing my ass off” şeklindedir ve kopmak, çok gülmek, yarılmak, ölene kadar gülmek anlamlarına gelir. Argoda “kıçımla gülüyorum”.

IMAO ne demek?

Lmao kelimesinin uzun hali, ‘Laughing my as off’ biçiminde ifade edilir. Bu ifadesi ile beraber özellikle sosyal medyada çok fazla kullanılan bir kısaltma olarak öne çıkıyor. Dünya çapında kullanılması ile beraber sosyal medya üzerinden Türkçeye de girmiş durumda.

GG nin açılımı nedir?

Good Game, İyi oyun anlamına gelir. GG kelimesinin anlamı da iyi oyun, güzel oyun demektir. Oyunun chat kısmına yazılan GG, o oyunun beğenildiği ve oynayan kişinin oyundan zevk aldığı anlamına gelir.

You might be interested:  Komi Ne Demek?(En iyi çözüm)

Wyd ingilizce ne demek?

ingilizce “what you doing” * * sorusunun kısaltılışı. what you do * anlamında da kullanılır.

Sheesh ne?

ingilizce de off, öff ya da amaan gibi bezginlik, sıkıntı basması ve öfke patlaması gibi anlarda kullanılan ünlem, nida. “şiiş” şeklinde telaffuz edilir.

Yazışmalarda lol ne demek?

Lol kısaltması, İngilizce’dir ve Laugh Out Loud demektir. Lol açılımı nedir sorusunu ise LOL, “Laugh Out Loud” açılımının kısaltmasıdır diyerek cevaplayabiliriz. Özellikle internette, sosyal medyada ve oyunlarda sıkça karşımıza çıkan bu kısaltma aslında gülmek anlamına gelmektedir.

Yazışma dilinde lol ne demek?

LoL ‘ün açılımı “Laugh Out Loud” demektir. Türkçe karşılığı ise “Yüksek sesle gülmek” anlamına gelmektedir. “Çok komik” manası da taşıyan bu ifade dediğimiz gibi genellikle sosyal medyada kullanılıyor.

Sanalda lol ne demek?

LOL veya lol, laugh(ing) out loud (Türkçe: yüksek sesle gülmek) söz öbeği için bir kısaltmadır. İnternet argosu için önemli bir unsur olan kısaltmanın kökleri Usenet’te kullanılmasına dayanır. Günümüzde ise diğer sanal ortamlarda ve hatta yüz yüze iletişimde bile yaygınlaşmış bir ifade haline gelmiştir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *