Lavuk Ne Demek?(Çözülmüş)

Argo lavuk ne demek?

Argo lavuk ne demek? 2. sıfat, argo Önemsiz konular üzerinde fazlaca duran, hareketleri ve sözlerinde meymenet olmayan (kimse).

Lavuk diye kime denir?

lavuk, -ğu 1. sıfat, argo Gereksiz konuşan (kimse). 2. sıfat, argo Önemsiz konular üzerinde fazlaca duran, hareketleri ve sözlerinde meymenet olmayan (kimse).

Lavuk ne demek ekşi sözlük?

genelevlerde erkek kişinin işi bittikten sonra, ona kolonya tutan insanlara verilen isim.

Dürzü ne demek türkçe anlamı?

“ Dürzü ”, Osmanlı döneminden gelen eski bir ağır küfür olarak Türkçeye yerleşmiş bir ifadedir. Kelime erkekler için genel olarak ahlaki olarak düşüklüğü kasteder; özel olarak da “karısını, kızını, yakınlarını pazarlayan kadın satıcısı” anlamı yüklenir.

Argoda salak ne demek?

Salak diye kime denir? Salak Nedir Anlamı? ( Giyinişinden, konuşma ve davranışlarından seviyesiz, dengesiz ve saf olduğu anlaşılan (kimse).

Meymenet ne demek TDK?

Türk Dil Kurumu kapsamında bakıldığı vakit meymenet kelimesi, ‘Uğur’ anlamına gelmektedir. Taşımış olduğu bu anlamı ile beraber günlük yaşamda doğru şekilde kullanılabilir. Aynı zamanda olumsuz yapısı üzerinden meymenetsiz olarak, ‘Uğursuz’ biçiminde değerlendirilmektedir.

Dallama insan ne demek?

1. Dallama. Osmanlı zamanında, Müslüman olmayan çocukların ve bazı gelişmeye müsait Müslüman çocuklarının mermerlere tokat atmak suretiyle büyütüldüğü ve sonraları bu çocukların savaştaki atlılara karşı yaya olarak önde koşulan askerler olan cengâverlere dönüştükleri zamanda, onlara verilen isimmiş.

You might be interested:  Endüstri Ne Demek?(Çözülmüş)

Müptezel olmak ne demek?

Saygınlığını yitirmiş, bayağılaşmış. 2. Çokluğu dolayısıyla değerini yitiren, değersiz.

Osmanlıda lavuk ne demek?

Ve nihayet 1990’lı yıllardan itibaren, önce İstanbul ve İzmir argolarında görülüp, sonra artan biçimde yaygınlaşarak kullanılan bu sözcük Kürtçe “Law, lavuk =oğul, erkek çocuk” anlamına gelir.

Kılkuyruk deyimi ne demek?

Kıl Kuyruk Nedir Anlamı? 1)(Sıfat,Mecaz)Zayıf, çelimsiz, 2)(Sıfat,Mecaz)Züğürt, kılıksız, 3)(Sıfat,Mecaz)Niteliksiz.

Gavat ne demet?

Gavat kelimesi Türkçe’de “muhabbet tellalı, fuhuşa aracılık eden” anlamına gelir. Arapça ḳwd kökünden gelen ḳawwād قوّاد z “muhabbet tellalı, fuhuşa aracılık eden” sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ḳāda قاد z “önayak oldu, iş bitirdi” fiilinin meslek adıdır.

Dalkavuk ne anlama gelir?

Dalkavuk kelimesi anlamı şu şekildedir: – Kendisine çıkar sağlayacak o kişilere aşırı bir saygı ve hayvanlık göstererek, onlardan yararlanmak isteyen kişi, huluskâr, yağcı, yalaka, yağdanlık, yalpak, yaltak, yaltakçı, kemik yalayıcı, çanak yalayıcı kılbaz.

Zürriyetsiz dürzü ne demek?

Argoda dürzü ne demek? Zürriyetsiz: Çocuk sahibi olmayan. Dölü olmayan, soyu olmayan. Çocuk: Genç erkek.

Baldızını satana ne denir?

Dürzü: Günlük kullanımdaki anlamı tam olarak ‘ baldızını satan kişi’dir. TDK ise bu kelimeyi “ağır hakaret ve küfür sözü” olarak tanımlıyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *