Kuzzulkurt Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Kuzzulkurt” tabiri Kürtçede günlük hayatta sıklıkla kullanılmaktadır. Kürtçede kızgınlık, daralma, sinir anlarında kullanılır. Çocuklar yaramazlık yapıp anne ve babalarını sinirlendirdiklerinde, art arda sorular sorup anneyi boğduğunda, sürekli mızmızlandıklarında kullanılan bir ifadedir.

Kuzzulkurt Arapça ne demek?

İskenderun Doğum Fotoğrafçısı on Instagram: “( Kuzzulkurt: Yıllarca Arapça zannettiğimiz, ancak kısa süre önce Kürtçe olduğunu öğrendiğim; elinin körü, zıkkımın kökü, anlamına gelen…”

Kuz Kürtçe ne demek?

Kuz kelimesinin Kürtçe karşılığı karının uzvi organı anlamında.

Kuzzulkurt ne demek Ekşi?

çukurova yöresinde, bir azar ifadesi olarak söylenen, sinirlenen kişiyi baştan defetme efektidir.

Birçime ne demek?

Kürtçe bir ifade olan “Ez bırçime” ne demek? Facebook, tiktok, youtube ve daha birçok içeriğe konu olan aynı zamanda Kürtçe’de günlük hayatta sıkça kullanılan bir ifade olan “Ez bırçime ” “Ben açım veya karnım aç” demektir.

Mala Mine ne anlama gelir?

Mala mıne ne demek? yani yazık anlamında günah anlaminda bisi daha bir çok sekilde kullanilir kelime içinde geçtigi yere bagli. türkçe deki “vah vah” hayıflanmasına karşılık geliyor sanırım. ama kelime kökü açısından farsça veya kürtçeden geçmiş olabilir.

Leameeee ne demek?

arapca gözün kör olmaya* anlamına gelen sözcük.

Bahoz kürtçe ne demek?

Bahoz ismi kasırga anlamına gelmektedir.

Ava Zer ne demek?

isveç’te büyümüş 2 tane kürt gencin çek cumhuriyeti’nde yerel bir firmaya ürettirdiği bir kürt pilsner birası. ava zêr ‘in anlamı altın suyu * olmakla birlikte diaspora kürtleri arasında favori olup olmayacağı zaman gösterecektir.

You might be interested:  Butik Ne Demek?(Çözülmüş)

Çitki ne demek?

Türk Dil Kurumuna göre çıtki kelimesinin anlamı ölen kişilerin çene kısımlarının bağlanmasında kullanılan bağa verilen isimdir.

Anne kürtçe ne demektir?

Anne kelimesinin Kürtçesi nedir? Türkeçe Anne kelimesinin Kürtçede yörelere göre bir çok karşılı vardır. Bunlar: Da, Dê, Dayê, Dadê ve Yadê’dir.

Daye Ez Birindarım ne demek?

Ez birindarım Kürtçe bir kelimedir. Türkçe yaralıyım anlamına gelmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *