Kriter Ne Demek?(En iyi çözüm)

Kriter ne demek örnek?

Ölçüt, kıstas. Bir yargıya varmak veya değer vermek için başvurulan ilke. Başbakan Erdoğan, “Tüm inançlara, etnik kökenlere eşit mesafede durduk. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak bizim için en önemli kriterdir” dedi (kelime ile ilgili cümle).

Kriter kavramı nedir?

Bir yargıya varmak ya da değer biçmek için başvurulan ilke. Niteliksel ya da niceliksel bir karşılaştırmayı ve ayırımı güvenle yapmaya yarayan kavram ya da ölçünlü düzgü (norm). Bir etkinliği ya da nesneyi değerlendirirken baş vurulan ölçü ya da ana kural.

Kriter ne demek Ekşi?

“ölçüt” çağdaş türkçe anlamı.

Trend ne demek kisaca?

TDK trend kelimesi için karşılık olarak, ‘eğilim’ karşılığını veriyor. İngilizce kökenli bir kelime olarak Türkçeye yerleşmiş olan trend, özellikle moda dünyası için öne çıkmaktadır. Trend kısaca Türk dil kurumu açısından eğilim anlamını taşımaktadır.

Seminer TDK ne demek?

seminer anlamı Bir konu ile ilgili bilgi vermek ve bu bilgiler üzerinde tartışmak amacıyla birkaç yetkilinin yönetimi Altında düzenlenen toplantı. 2.

Prensip edinmek ne demek?

Prensip, bireyin kendi yaşam tarzına uygun olarak belirlediği ilkeler ve uyulması gereken kurallar anlamına gelir. Örnek Cümleler: 1- Şirketimize ” prensip sahibi” olan personeller olmalıyız. 2- Prensiplerime sıkı sıkı bağlı olsam da bazen ben de kendi kurallarımın dışına çıkıyorum.

Trend ne demek borsa?

Trend, herhangi finansal bir ürünün genel yönüdür. Trendin yukarı mı ya da aşağı mı olduğu bazı durumlarda net olarak belirlemek oldukça zordur. Grafikler genelde düz bir çizgi şeklinde yukarı veya aşağı trendler halinde hareket etmezler. Teknik analizde, finansal ürünün yüksek ve düşük değerleri trendleri oluşturur.

You might be interested:  Recovery Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Trend yerine ne kullanılır?

“ Trend ” yerine “eğilim” diyelim, diyorsun, herkes evet diyor, yine de o karşılaşmak istemediğin yabancıya her köşebaşında rastlıyorsun.

Trend mi trend mi?

işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Tirend şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Trend şeklinde olmalıdır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *