Kons Ne Demek?(Çözüm bulundu)

kons pavyonlarda calisan, gelen musterilerle oturup onlarla sohbet eden yiyip icen ve ictigi ickiden yari yariya para kazanan bağyanlara kosaca verilen isim

Bayan kons ne demek?

Kons, konsomatris kelimesinin kısaltmasıdır. Konsomatris eğlence mekanlarında müşterilerle oturan sohbet eden, içki içen, içki içerek çalıştığı mekana para kazandıran bayanlara kons bayan denir.

Kons kadınlar ne yapar?

Fransızca “consomation” yani tüketim kelimesinden türeyen “consomatrice” kelimesinin karşılığıdır. Bar ve eğlence yerlerinde içki içiren, tükettiren kadın anlamına gelmektedir.

Barda çalışan kadına ne denir?

Barmen / Barmaid Ne Demek? Barda alkollü ve alkolsüz içkileri, sıcak-soğuk içecekleri ve çeşitli aperatif yiyecekleri, bara gelen misafirlere sunan görevlilerdir. İngilizce’de bu meslek grubunda çalışan erkeğe “barmen”, kadına ise “barmaid” denir.

Konsomatris anlamı ne demek?

Konsomatris, Türk Dil Kurumu’nda “Gazino, bar vb. eğlence yerlerinde müşteri ile birlikte yiyip içerek çalıştığı yere kazanç sağlayan kadın.” olarak açıklanmaktadır.

Kons pavyon ne demek?

kons pavyonlarda calisan, gelen musterilerle oturup onlarla sohbet eden yiyip icen ve ictigi ickiden yari yariya para kazanan bağyanlara kosaca verilen isim

Kons tıpta ne demek?

bir sağlık kuruluşunda bir doktorun bir hastaya konsültasyon yoluyla tanıyı ve izlenecek tedaviyi birlikte belirlemek amacıyla ilgili diğer doktorları hastanın yatak başında veya seminer odası gibi bir ortamda toplantıya çağırması.

You might be interested:  Vade Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Izmirli burcu hangi pavyonda?

bir gecede 72 adet miller ictigini iddia eden, ankara’da izabel pavyonda calisan genc bayan. görüyor ve artırıyorum doğrusu bucalı burcudur. genç bir youtuber ile röportajına denk geldiğim konsomatris. maşallah onun bunun parasını yedim diye gururlanarak anlatıyor.

Yemek dönüşü ne demek?

pavyon adlı yapımdan öğrendiğimiz üzere pavyon emekçisi hanımları mekan dışına çıkarmanıza verilen isim. yemeğe götürüyorsunuz ve dönüşünüzde de bir yemek dönüşü masası kuruyorsunuz.

Konsomasyon yapmak ne demek?

1. gazino, bar vb. eğlence yerlerinde yenilip içilen şey. 2. böyle şeyleri yiyip içme. 3. eğlence yerlerinde konsomatrisin masadan masaya dolaşması.

Bar Garsonu ne demek?

Barboy; kafe, otel, restoran, pub gibi mekanların bar bölümünde barmene yardımcı olarak gün içindeki işleyişi kolaylaştıran kişidir. İçeceklerin hazırlanması için barmene malzeme tedarik eder, masalara servis yapar, bardakları toplar, bulaşıkla ilgilenir, deponun düzeninden sorumludur.

Meyhanede masaya oturan kadınlara ne denir?

şimdi arkadaşlar küçükken ben bunu büyükelçi gibi bi şey sanıyordum. türkiye’nin ingiltere konsomatrisi ayla sıvacı falan mesela düşünsenize..

Barmen nerede çalışır?

Eğlence sektöründe bar ismi verilen alanlarda alkollü ya da alkolsüz içki servisleri yapan, aperatif yiyecekler hazırlayan, bara gelen misafirler ile ilgilenen kişilere barmen ismi verilmektedir.

Sahip Sahibe nedir?

Kökeni Arapça olan sahibe kelimesi, aynı zamanda sahip sözcüğü ile eşit anlama gelir. Buradaki fark ise sahibe sözcüğü kadınlar için kullanılır, sahip kelimesi ise genelde erkekler üzerine değerlendirilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *