Keza Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

He keza ne demek?

Nitelenecek herhangi iki ayrı şeyde nitelemenin tekrarlanmaması için ilk şey nitelendikten sonra ikincinin niteliğinin de aynı olduğunu belirtmek için “oda öyle, aynı biçimde” anlamlarında kullanılır.

Keza kere ne demek?

kürtçede eşşeğin ammı anlamına gelir ve bütün küfürlerin temel öğesini oluşturur.

Keza nedir TDK?

Bir şeyi sürekli yinelemekten kaçınmak ereğiyle aynı biçimde, böyle, aynı, böylece ya da öylece anlamları katmak için kullanılır.

Zira ne anlama gelir?

Zira, parmak uçlarından dirseğe kadar olan kısma denk düşen uzunluk biriminin adıdır. Türk halklarının kullandığı eski ölçümü birimlerindendir. 1 zira ortalama 0,57417 m²’dir.

Çok müteşekkir olmak ne demek?

Müteşekkir ile beraber aynı zamanda müteşekkir kalma şeklinde kelime grubu bulunmaktadır. Bu sözcük ise TDK üzerinden, ‘bir duruma karşı teşekkür etme durumuna girmek’ biçiminde ifade edilebilir. Genelde kibarlık ve naiflik ile beraber saygılı bir şekilde teşekkür etmek anlamı üzerinden de ele alınabilmektedir.

Kezat ne demek TDK?

Kezat ne demek TDK? Bir şeyi sürekli yinelemekten kaçınmak ereğiyle aynı biçimde, böyle, aynı, böylece ya da öylece anlamları katmak için kullanılır.

Keri kürtçe ne demek?

kürtçe “eşeğin amı” manasına gelir. ayrıca gündelik hayatta, hoş olmayan durumları anlatmak için kullanılır. misal: “dün gece çok içtim, baya kuzi keri oldum” gibi.

You might be interested:  Minimalist Ne Demek? (Question)

QIZA kere ne demek?

Kuze Kere ya da Kuzi keri Kürtçe olup anlamı ise Eşeğin a.ı yani eşeğin vajinası anlamına gelmektedir. Aslında cümlenin orjinali Quzé Keré olarak yazılmaktadır.

Kiri kere ne demek?

kürtçe eşeğin am’ı anlamına gelen küfür.

Kezâ nasıl yazılır?

Keza kelimesinin anlamı nedir? zf. ( keza:) Aynı biçimde: “ Keza, kaç zamandır apartman sakinlerine illallah dedirten çöp kokusunun nispeten en az hissedildiği yer de gene burasıydı.” -E. Şafak. keza, 4 karakter ile yazılır.

Bilmukabele nerelerde kullanılır?

Birinin söylediği söze karşılık söylenen “ben de, size de, sizlere de” anlamında kullanılan bir söz. Örnek: “Hürmetler ederim. – Bilmukabele.

Keza ne demek ekşi sözlük?

arapça kökenli zarf. aynı biçimde anlamındadır. ne yazık ki zira yerine kullanılır ve bu kullanım sonucunda komik cümleler ortaya çıkar.

Zira ne demek TDK?

Türk Dil Kurumu açısından zira doğrudan ‘çünkü’ anlamı taşımaktadır. İki cümleyi birleştirici bir etki oluşturan zira kelimesi, ihtiyaca göre hem yazılı hem de sözlü olarak ifade edilebilmektedir. TDK bünyesinde verilmiş olan çünkü anlamı ile farklı cümleler de kullanabilirsiniz.

Zira ne demek örnek?

Zira kelimesinin anlamı; çünkü şundan dolayı anlamlarına gelmektedir. Örnek Cümleler; Bu ödevi yapmalısın zira bu ödevden aldığın puan notlarına yansıyacaktır. Bu yemeği yememelisin zira alerjin artabilir.

Zira Arapça mı?

Farsça zīrā زيرا “şundan ötürü” sözcüğünden alıntıdır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *