Kep Adresi Ne Demek?(Çözülmüş)

Kayıtlı elektronik posta (KEP) adresi, elektronik ortamda yapılan resmi yazışmaların yasal düzenlemelere uygun olarak ve güvenli bir şekilde yapılmasını sağlayan bir posta adresidir. Elektronik ortamda iletilerini güvenli bir şekilde göndermek isteyenler tarafından dünyada ve Türkiye’de çok sık kullanılır.

KEP adresi nasıl alınır?

KEP Hesabımı Nasıl Alabilirim? Kayıtlı Elektronik Posta sistemine üye olmak isteyen müşterilerimiz Online Başvuru bölümünden Online Ön Başvuru yaptıktan sonra başvuru için gerekli bilgi ve belgeleri hazırlayarak en yakın PTT Merkezinden hesaplarını alabilirler.

KEP adresi nasıl öğrenilir?

KEP ADRESİ SORGULAMA KEP adresi sorgulamak için şubeye gitmeden internet üzerinden işini halledebilirsiniz. PTT sitesinden KEP işleminizi halledebilirsiniz. http://pttkep.gov.tr/ adresine giderek buradan başvuru ve sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

KEP adresi nedir ne için kullanılır?

Kayıtlı Elektronik Posta ( KEP ) her türlü ticari, hukuki yazışma ve belge paylaşımlarını, gönderildiği biçimde koruyan, alıcının kim olduğunu tespit eden ve gönderilen içeriğin değişmemesini ve güvenli hale gelmesini sağlayan bir sistemdir.

KEP adresi ne demek örnek?

KEP adresi sadece tek bir kişiye atanan bir elektronik posta adresidir. Genellikle kişi, [email protected] kep.tr gibi bir adrese sahip olur.

KEP adresi kaç para?

Tüm eFinansKEP Paketlerinde 100 MB alan ücretsizdir. Paketlerde yer alan gönderi adedi kadar SMS,ücretsiz olarak verilmektedir. Her ek işlem yetkilisi başına ücret 40 TL’dir. Her ek 500 MB alan ücreti 70 TL’dir.

You might be interested:  Libidom Yüksek Ne Demek?(En iyi çözüm)

KEP ne demek açılımı?

Kayıtlı elektronik posta ( KEP ), yasal olarak geçerli ve teknik olarak güvenli elektronik posta olarak tanımlanmaktadır.

KEP adresine nasıl girilir?

PTTKEP web mail arayüzüne giriş yapmak için internet tarayıcınızın adres satırına https://hs01. kep.tr yazınız. Mobil İmza ile giriş yapmak için sekmesini seçiniz.

KEP hesabı kapalı nasıl açılır?

Kullanıma kapatılan KEP hesabı, ancak hesap sahibinin tekrar talep etmesi, bunun için yeniden tahsis başvurusu yapması, kimlik tespiti için gerekli resmi kimlik belgelerini sağlaması ve hesap ücretini ödemesi hâlinde yeniden kullanıma açılabilir.

KEP hesabıma nasil giriş yapilir?

TC Kimlik numaranızı girip, ” Giriş ” düğmesine basınız, düğmenin altında gösterilecek “kod”u kopyalayınız. Bilgisayarınızın masaüstünde bulunan “inter- KEP İmza” uygulamasını açınız ve kopyaladığınız kodu giriniz. “inter- KEP İmza” uygulaması bilgisayarınızda kurulu değilse, buradan indirebilirsiniz.

KEP nedir kimlere verilir?

KEP, bir elektronik postanın gönderen ve alan tarafların kim olduklarının bilinmesini, gönderim ve karşı tarafa iletim zamanını, içeriğinin değiştirilmediğinin kesin olarak tespit edilmesini e-imza ve zaman damgası ile gönderimdeki tüm adımları kayıt altına alarak yasal olarak geçerli hale getirmektedir.

E devlet KEP adresi nedir?

Kayıtlı Elektronik Posta ( KEP ) her türlü ticari, hukuki yazışma ve belge paylaşımlarını, gönderildiği biçimde koruyan, alıcının kim olduğunu tespit eden ve gönderilen içeriğin değişmemesini ve güvenli hale gelmesini sağlayan bir sistemdir.

Bireysel KEP hesabı nedir?

KEP, e-posta teknolojik altyapısını kullanan, bununla birlikte e-postanın gönderim ve alımına dair kanıtların oluşturulup saklandığı hukuken geçerli bir e-posta iletim hizmetidir.

KEP uzantısı nedir?

Kayıtlı Elektronik Posta ( KEP ) Nedir? Daha basit bir ifade ile KEP; gönderici ve alıcı kimliklerinin belli olduğu, gönderi zamanının ve içeriğin sonradan değiştirilemediği, uyuşmazlık durumunda hukuki geçerliliği ve delil niteliği olan güvenli elektronik posta hizmetidir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *